Přenáší tetování žloutenku?

Červen 25, 2010 by michalka  
Sekce Tetování

844530_31530715Na otázku, zda se žloutenka může přenášet tetováním, existuje jediná odpověď, která zní: „Ano, může.“ Je tomu tak ale vždy? Tetováním je narušován ochranný tělní kryt a jeho aplikace se provádí ostrými předměty, což je dokonalá cesta, jak dostat infekci. Může na vás být přenesena nejen žloutenka typu C, ale také typu B, ba dokonce i vir HIV. Problém, který zajímá mnoho lidí, je, zda se žloutenka běžně přenáší skutečně prostřednictvím tetování. Tady již nedokážeme dát jednoznačnou odpověď.

Tetování je skutečně rizikový proces, který si nechte vždy udělat pouze u profesionála, jehož ruce dokážou vytvořit nejen krásný obrázek, ale také zná zdravotní rizika tetování. Hlavní je, že se těmto rizikům odborníci dokážou vyhnout. V každém salonu se tedy nejprve rozhlédněte, případně si zjistěte názory na tetovací salon od svých přátel. Každý profesionální salon by měl dodržovat hygienická pravidla.

Hlavní hygienické zásady při tetování:

  • Odborník provádějící tetování by měl mít nasazené rukavice.
  • Místo, na které se bude tetovat, musí být pečlivě očištěno a vydesinfikováno.
  • Všechny nástroje používané při tetování musí být sterilní. Na to však nestačí čestné slovo tatéra, měl by si předměty rozbalit přímo před vámi.
  • Po dokončení procesu je nezbytné tetování pečlivě umýt, osušit a potřít mastí.
  • Jeho závěrečným úkolem je, aby vás podrobně poučil o tom, jak se k poraněné kůži v prvních dnech chovat a jak ji ošetřovat. Nezbytné je dbát na čistotu a tetování se dotýkejte pouze s umytýma rukama. Vyhnete se tak případné infikaci rány.

Čistý salon – dobrý salon

V současné době je hygienický standard u mnoha místních salonů na dobré úrovni a není tedy třeba se obávat případnému přenosu infekce. Stejný případ nastává také u západních států. Například americké Centrum pro kontrolu nemocí vydalo oficiální prohlášení, v němž je uvedeno, že tetování není spojeno s přenosem žloutenky typu C. Pouze malá procentuální část uvedla provedené tetování, na což následně dostala žloutenku typu C.

Komentáře

One Response to “Přenáší tetování žloutenku?”
  1. Rachel napsal:

    mooc děkuji za pochvalu..ty to tu máš taky mooc nádherný.. :)

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy