Roztahování uší

Červen 25, 2010 by michalka  
Sekce Piercing

209891_5285Mezi mladou generací je velkým trendem takzvané roztahování uší. Když už se rozhodnete pro roztahování uší do určitého průměru, musíte počítat s tím, že vaše uši potom již nebudou jako dříve. Jestliže zvolíte roztažení do jednoho centimetru a míň, je větší pravděpodobnost na uzdravení uší. Každému se hojí rány zcela jinak, a proto nelze přesně říct: „Tobě se to zahojí, tobě ne.“ Každý reaguje jinak na piercingy a tunely také. Jestliže máte v plánu vyzkoušet brutálnější typ tunelů v uších, první si představte, jak asi budete vypadat za 10 až 15 let.

Druhy roztahování

Roztahování uší lze provádět hned několika způsoby. První způsob je roztahování pomocí zátěže, dále můžete využít takzvaného roztahováku či si vyměňovat náušnice s čím dál větším průměrem. Provádí se také chirurgické vyříznutí kusu ušního lalůčku, do něhož můžete šperk vložit.

Roztahování pomocí zátěže nebo roztahováku

Roztahován se posouvá podle vlastního tempa, a to směrem od nejmenšího průměru po největší průměr, což je nejlépe zvolenou metodou. Dejte si však pozor na to, abyste si ucho nenatrhli, což docela bolí. Není doporučeno tento zákrok provádět pod vlivem alkoholu. Roztahování pomocí zátěže, což je například visací zámek, vyžaduje její stálé nošení a nevydělávat si ji z ucha, protože se pak samovolně zatahuje. Zátěž není moc pohodlná, protože je docela těžká. Nosit v uchu zámek o hmotnosti 40 dkg není zrovna příjemné a stylově to také nevypadá.

Roztahování pomocí výměny náušnic s větším průměrem

Nejjednodušším způsobem však je roztahování ušního lalůčku pomocí výměny náušnic s rostoucím průměrem. Doporučuje se vkládat šperk po 1 až 2 mm. Hlavně si opět dávejte pozor na možné natrhnutí ucha.

Chirurgické vyštípnutí kusu ušního lalůčku

Tato metoda se doporučuje nejméně, protože se jedná o nevratný proces. Zákrok je také mnohem bolestivější a hojení vyžaduje pečlivou péči, která potrvá delší dobu. Zákrok je prováděn odborně, nezkoušejte to hlavně sami doma. Profesionál jej provede ve sterilním prostředí a vloží zároveň i vámi vybraný šperk. V tomto případě se ušní lalůček nikdy nevrátí do původního stavu.

Komentáře

2 Responses to “Roztahování uší”
  1. děkuji a máš uřasný web…:)

  2. duso napsal:

    je snad na každem co si ze svim telem udela no a co jak budu vypadat za 15 let to mi už bude asi jedno

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy