5 tipů, jak správně pečovat o vlasy

Říjen 11, 2009 by admin  
Sekce Vlasy

vlasy1.Pravidelné mytí a šampony

Hlavním faktorem, který ovlivňuje kvalitu a zdraví vašich vlasů, je pravidelné mytí. Je nezbytné, abyste používala vhodný šampon a také druh, jenž je určený přímo pro vaše vlasy. Nevěřte informacím, které uvádí, že časté mytí vlasům škodí. Vlasy byste si měla mít tak často, jak jen uznáte za vhodné. Někdo si vlasy umývá dvakrát do týdne, někdo si je naopak umývá denně. Vždy byste však měli používat příslušný šampon. Pokud vám však nepomáhá, zkuste jej vyměnit za jiný. Pokud si umýváte hlavu denně, zvolte šetrný šampon, který je pro každodenní umývání vhodný. Dále se také rozlišují šampony pro mastné, suché či barvené vlasy. V drogeriích najdete rozmanitou nabídku šamponů, je pouze na vás, který budete chtít vyzkoušet.

2.Používání kondicionéru

Vlasy jsou po jejich umytí takzvaně otevřené, což znamená, že nemají hladký povrch. Je tedy nezbytné, abyste použili kondicionér, který napomáhá povrch uhladit. Kondicionér se nanese na mokré vlasy a následně smyje vodou. Ale existuje i speciální typ kondicionéru zvaný fluid, který se nanese na vlhké vlasy a následně jej nemusíte oplachovat. Profesionální kadeřníci by vám vždy doporučili, abyste po každém umytí použili kondicionér anebo fluid. Pokud jej budete používat déle než měsíc, pocítíte příjemnou změnu.

Vaše vlasy získají lesk a ochranu.

3.Úprava vlasů

Po umytí a použití kondicionéru budete potřebovat vlasy upravit. Pokud patříte mezi ženy s dlouhými krásnými vlasy, které jsou okouzlující i rozpuštěné, nebudete mít s úpravami žádné starosti. Pokud patříte však mezi ty ženy, jejichž vlasy nezískají šmrnc hned po jejich umytí, je nezbytné je upravit. Aby účes vydržel delší dobu, nejlépe po celý den, použijte kvalitní tužidla a stylingové řady od různých firem. Tužidla a také gely chrání vaše vlasy během zimního období. V zimě byste však neměla používat lak na vlasy.

4.Masky

Masky vyživují vaše vlasy a měli byste je používat pravidelně, abyste dosáhli 100 % výsledku. Masky regenerují vaše vlasy do hloubky a vrací jim rovnováhu, ať už máte mastné anebo suché vlasy. Mnoho masek na vlasy bývá s různými přídavky, a proto si vždy vyberte ten druh, který vám nebude nijak škodit na pokožku. Existují masky, které jsou určené přímo pro barvené vlasy a masky jim dodávají lesk a intenzitu.

5.Barvení

Existuje několik druhů barvení vlasů, první kategorii tvoří přírodní barvy, které vám nabízí širokou paletu barev. Výhodou těchto přírodních barev je, že nepoškozují vlasy, ale jsou rychle smývatelné. Co se týče semipermanentní barvy, ty se vám smývají po určitém počtu umytí vlasů. Vlasy vám nepoškodí barvy metaloid, který je určený zejména pro tmavé odstíny a smývatelné barvy ztrácí po umývání intenzitu a lesk. Barvení chemickými látkami vašim vlasům škodí, a proto je barvěte jen v dostatečné míře. Pro vaše vlasy je škodlivé barvit je každý druhý týden, což byste si měli uvědomit.

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy