Kouření konopí

Květen 13, 2010 by michalka  
Sekce Zdraví

827239_28162014Dlouhodobé požívání (kouření) marihuany negativně ovlivňuje všechny uživatele, a ne pouze rizikové kategorie lidí, jako jsou mladí lidé a osoby s duševními chorobami. Toto byl do nedávna názor většiny vědců. Nová studie, kterou provedli vědci australské univerzity, poskytuje nejnovější informace týkající se konopí. University of Woollongong ve spolupráci s vědci ze střediska ORYGEN využili odborné technické znalosti a provedli analýzu a skenování mozku.

Mozek stárne rychle

Z výsledků plyne, že mozkový přívěsek neboli hippocampus a amygdala se u pravidelných kuřáků konopí podstatnou měrou zmenšily, a to asi o 7 až 12 %. Sice má marihuana léčivé účinky, ale jak se říká: „Všeho moc škodí,“ což platí i o marihuaně. Nový výzkum prokazuje, že dlouhodobé intenzivní kouření konopí způsobuje abnormity v mozku, což může být důsledkem psychotických příznaků a následnou ztrátou paměti. Dlouhodobí kuřáci konopí působí daleko náchylněji na psychotické zážitky, jako je přesvědčení, že je někdo pronásleduje.

U těchto uživatelů může dojít i ke ztrátě paměti a to asi o 15 let dříve. Takže jestliže je zkoumaná skupina ve věku asi 39 let, měli by paměť jako pětapadesátiletí.

Střední cesta

Při provádění testů bylo použito skenování prostřednictvím vysoce magnetické rezonance, a to celkem u patnácti mužů ve věku kolem 39 let. Ti kouřili více jak 5 jointů denně déle jak 10 let. Tyto výsledky byly podrobeny srovnání s výsledky 16 osob, které konopí nekouřili vůbec. Následně byla celá skupina kouřících i nekouřících podrobena verbálnímu testu paměti a byly vyhodnoceny výsledky psychotických nemocí, a to včetně schizofrenie a mánie.

Faktem však zůstává skutečnost, že umřít můžeme i na předávkování vitaminem C, a proto i u užívání konopí platí zlatá střední cesta.

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy