Cestovní pojištění

1234386_19544571Ačkoliv má většina pojišťoven přesně stanovená pravidla, ve spojení s těhotenstvím jsou pojistné normy značně kolísavé. Základním bodem je dvacátý druhý týden těhotenství, jedná se většinou o poslední možný termín, kdy vás na cestu pojistí. V některých pojišťovnách můžete uspět ještě s 26. nebo dokonce s 32. týdnem, ale oficiálně tento termín nikde nezveřejňují, tak se poptejte.

Jak se pojistit?

Jednou z nejvíce důležitých součástí pojištění je pojištění léčebných výloh. Tento typ pojištění zahrnuje komplexní péči v zahraničí, kam patří lékařské ošetření, pobyt v nemocnici, máte také právo na léky předepsané lékařem, musí být však spojené s ošetřením. Dále se vám z tohoto pojištění hradí přeprava z místa pobytu do nemocnice a zpět a v případě nutnosti jsou uhrazeny i náklady na převoz osoby do České republiky apod. Je nezbytné si pozorně prostudovat tzv. výluky z pojištění, což jsou důvody, kvůli nimž vám pojišťovna nic neproplatí. Jedná se především o řízení vozidel bez příslušných dokladů, léčení nemoci, která se projevila již před vycestováním do zahraničí, ale také vám neproplatí léčbu chronických nemocí, náklady na léčení duševních poruch či náklady na preventivní prohlídky, které nejsou spojené s akutním onemocněním.

A co těhotné ženy?

Těhotným ženám pojištění neproplatí umělé přerušení těhotenství či potrat. Výjimkou však je ošetření lékařem při akutních komplikacích během prvních šesti měsíců těhotenství. Pro tyto případy se cestovní pojištění během těhotenství uzavírá nejčastěji. Každá pojišťovna má však vlastní pravidla vyplácení náhrady. Jestliže se neobjeví žádný problém, který vám byl diagnostikován v určité lhůtě před odjezdem, nemusí vám pojišťovna nic proplatit. Lhůty se však liší, a proto je potřeba porovnat nabídku různých pojišťovacích společností.

Pojišťovny

Mezi nejznámější pojišťovny s dobrými referencemi patří Allianz, která má do značné míry volná pravidla. Oblíbená je i Evropská cestovní pojišťovna, která poskytuje svým klientům celou řadu služeb, což je důvod o ní uvažovat. Třetí kvalitní cestovní pojišťovnou je i ČSOB. Jestliže vás čeká neodkladná cesta a jste už dlouho těhotná, měla byste o pojišťovně určitě uvažovat. S přibývajícími měsíci tato potřeba roste a v druhé polovině těhotenství byste si měla cestu rozmyslet.

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy