Chcete se zbavit tetování?

Červen 14, 2010 by michalka  
Sekce Tetování

278225_4232Jistě znáte ten pocit, když chcete být „in“. Necháte si vytetovat malbu na svá záda, ale po několika letech s tím nebudete spokojeni. Samozřejmě tyto případy existují, a není jich málo. Existuje metoda, jak se tetování zbavit, a to je laser. Samozřejmě vám doporučuji si nejdříve rozmyslet tento zákrok, protože tetování již nenavrátíte. Když už se pro trvalé tetování rozhodujete, měli byste si uvědomit, že je to napořád. Ale jak se ho zbavit?

Jaké tetování se dá odstranit laserovou metodou?

Nezáleží na tom, kde na těle se tetování nachází. Přístroj si poradí se všemi barevnými škálami – někdo má modré, někdo červené, jiný černé. Laser odstraňuje tzv. dočasné i trvalé tetování. Na dočasné tetování jsou použity látky, které časem vyprchají, tím pádem je odstranění takového tetování mnohem rychlejší.

Na jakém principu funguje přístroj?

Je zkonstruován tak, že světelná energie vychází v podobě impulsů, které jdou v určité frekvenci za sebou a trvají velmi krátce. Právě díky ultra krátké rychlosti impulsů se pigment rozbíjí na malé fragmenty, které se pak vychytávají v lymfatickém systému, tělo tyto látky zpracuje.

Jak probíhá ošetření?

Přístroj má speciální „pistoli“, kterou je třeba postupně „orazítkovat“ celou ošetřovanou oblast. Většinou to trvá přibližně půl hodiny, pokud nejde o extrémně velkou plochu. Do pokožky se provedou drobné tečky těsně vedle sebe. Funguje to tak, že ihned po ošetření kůže téměř úplně zbledne, tetování jakoby zcela zmizelo, ale za chvíli se opět vrátí.

Jak vypadá pokožka po ošetření?

Bezprostředně po zákroku je zarudlá, oteklá, mírně podrážděná, ale přejde to v průběhu několika dní. Po ošetření aplikujeme led na zmírnění zarudnutí a oplasknutí. Na domácí ošetření jsou vhodné epitelizační masti, které urychlují proces hojení a podporují obnovení povrchové vrstvy kůže.

Kolik ošetření je nutných pro odstranění tetování?

Počet ošetření a čas potřebný k odstranění tetování nezáleží jen na jeho velikosti, ale i na barevnosti a na tom, zda se jedná o 25 let staré tetování s více barvami, které již trochu vybledlo, nebo o nedávno vytvořené tetování. Čím tmavší pigment, tím obtížněji se tetování odstraňuje. Nelze předem přesně říct, zda budou třeba dvě nebo tři sezení. Vždy se uvidí po určité době, jak se pigment rozbíjí a zpracovává organismem. V průměru je však třeba od dvou do šesti opakování, ale znovu zdůrazňuji – je to individuální.

A co časový odstup?

Na kontrolu přichází pacienti jednou za dva měsíce. Tehdy určíme, zda můžeme pokračovat, nebo je třeba ještě nějaký čas. Dá se však říci, že člověk s rozsáhlým tetováním musí počítat s několika měsíci, k úplnému odstranění tetování přes půl zad může být potřebný téměř rok.

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy