Příprava na svatbu

Říjen 11, 2009 by admin  
Filed under Svatba

svatební dortAby byla svatba co nejhezčí, měli byste s přípravami začít ihned po skutečnosti, co vás váš protějšek požádá o ruku. Je nezbytné naplánovat vše do detailů, čímž docílíte perfektní a zorganizované svatby, na kterou budete navždy vzpomínat. Důležité je domluvit datum svatby, které je velmi důležité, od něj se pak odvíjí pozvánky. Následně byste měli zorganizovat setkání obou rodin, pokud se ještě neznají. A také byste měli sestavit předběžnou kalkulaci všech výdajů, abyste byli na vše připraveni.

Během následujících pár týdnů či měsíců byste měli vybrat a také rezervovat místo, kde byste si svatbu představovali. Nevěsty si přejí někdy originální svatbu, která se nebude odehrávat v kostele či na radnici. Velmi oblíbená místa jsou například zámky anebo hrady, což je pro každé svatebčany pohádkou. Po svatbě by se měla konat oslava, ale musíte si opět rezervovat hotel anebo restauraci, záleží pouze na vás, které místo preferujete. Po ustanovení místa si sestavte předběžný seznam hostů, který bude velmi důležitý při rozesílání svatebních pozvánek. Jedním z nejvzácnějších okamžiků svatebních příprav je výběr svatebních šatů, které by ženich před svatbou neměl vidět. Vyberte si pro sebe ty nejkrásnější šaty, protože svatba se koná jen jednou za život.

Seznam úkolů

svatební kyticeDo seznamu svatebních úkolů byste si měli zařadit vybrání a pozvání svědků a družby. Dále si domluvte a objednejte svatební vůz na datum svatby a upřesněte si seznam hostů. Ženich by si měl také vybrat oblek s botami a dalšími doplňky. Čím více se svatba blíží, tím více nastává úkolů, mezi které patří snubní prsteny, objednání fotografa, videa, hudby a kadeřnice. Také je důležité objednat svatební kytici a svatební oznámení s pozvánkami ke stolu. Dva měsíce či měsíc před svatbou byste měli začít rozesílat oznámení a začít zařizovat cukroví, svatební koláčky a vybrat menu v příslušné restauraci.

Přípravu svatby nijak nezanedbávejte a sepište i seznam svatebních dárků, což je v současnosti moderní, tím docílíte toho, že se vám nedostanou dva stejné dárky. V den svatby se nechte namalovat od profesionální kosmetičky a nechte se učesat od kadeřnice. Vše bude jedinečné, originální stejně jako celá vaše svatba. Podívejte se na výběr svatebních účesů.

7 zásad pro zdravý život

Říjen 11, 2009 by admin  
Filed under Zdraví

1.Dobrá životospráva

skákajcí ženaSprávná životospráva je ve vašem životě velmi důležitá, protože ovlivňuje nejen vaše zdraví, ale i psychický a fyzický stav. Měli byste si jednak dopřát dostatek pohybu, který je velmi důležitý. Udržíte si tím krásnou postavu, budete uvolnění a také se fitness centrum anebo posilovna pro vás může stát relaxačním místem. Pokud však se stydíte navštívit jedno z těchto zařízení, zkuste trénovat doma v podobě nějakých cviků, zakupte si také posilovací přístroje a dodržujte pravidelný pohyb. Pokud se chcete odreagovat, cítíte se ve stresu, zkuste zavítat do přírody, ať už se jedná o les či park. Je to místo s čerstvým vzduchem, kde není smog a rušno. Projít se parkem je určitý způsob odreagování.

Nejvydatnější by měla být snídaně, která tvoří základ celého dne.

Důležitým bodem je zdravé jídlo, což tvoří 50 % tréninkového programu. Měli byste jíst pravidelně, a to nejlépe pětkrát až šestkrát denně, ale v menším množství. Nejvydatnější by měla být snídaně, která tvoří základ celého dne.

2.Sportování

sportováníSport je důležitou složkou pro vaše zdraví. Jedná se o činnosti, které byste měli vykonávat s radostí. Sportování by se pro vás mělo stát určitý způsob relaxace, ať už se jedná o volejbal s přáteli či o fotbal. Důležité je, že se do ničeho nenutíte a nekonáte to s nechutí. Sport má své velké výhody, a to zejména udržení postavy a kondice. Mnoho lidí se rádo vydá do sportovních středisek, kde se může bruslit, běhat či se pouze procházet. Zajděte si zahrát basketbal či házenou se svými starými známými, tím skloubíte dvě užitečné věci v jedno – budete s přáteli a přitom sportovat.

Doporučujeme vám zavítat do fitness center anebo vyzkoušejte klasické cviky dle videí doma. Dopřejte si jen to nejlepší a prodlužte si svůj zdravý život sportem.

3.Zdravé jídlo a stravování

zdravé jídloUrčitě byste měli dodržovat hlavní zásady pro zdraví, a to je pohyb na čerstvém vzduchu a také byste se neměli přejídat, čímž byste zatěžovali zažívací systém. Při stravování dodržujte pravidelnou hodinu, a to většinou pětkrát denně, a dávejte si menší porce. Jídlo si vychutnávejte a také vám doporučujeme, abyste nekouřili a nepili alkohol. Jídlo byste si během dne měli vhodně rozdělit, přičemž by měla snídaně a večeře tvořit 20 %, oběd 40 % a přesnídávka a svačina by měla tvořit 10 %.

Měli byste se zaměřovat na pestrou stravu, omezit tučná jídla a cukry. Každé jídlo byste měli obohatit syrovou zeleninou a během dne si dát i ovoce. Dejte si pozor na solení a také přepálený tuk. Dodávejte do sebe vitamíny, protože patříte-li mezi kuřáky, měli byste počítat s tím, že jedna cigareta zničí v těle 100 mg vitaminu C.

Jedna cigareta zničí v těle 100 mg vitaminu C

V dostatečné míře dbejte na mléčné výrobky, které vám dodají vápník. Ovoce vám do těla dodává vitaminy a ryby byste si měli dávat minimálně dvakrát týdně. Vitamin B je obsažen v celozrnném pečivu, které je ke zdravému stravování vhodné.

4.Spánek

miminko spánekZdravý spánek je pro váš zdravý životní styl také velmi důležitý. Měli byste chodit spát ve stejnou dobu, čímž si váš organismus zvykne na pravidelnost.

Spát byste měli v tmavé a dobře větrané místnosti, nepřehánějte to s topením.

Důležitým faktorem ovlivňující spaní je postel, proto byste si měli zakoupit pro vás pohodlnou, rovnou a pružnou postel, která bude dostatečně velká.

Spát nechoďte ani hladoví, ale ani přejedení.

5.Práce

Práce - workPracující lidé se většinou ocitnou ve stresu, který není pro jejich zdravý životní styl ideální. Nepracujte i během svého volného času, dopřejte si i nějakou tu hodinu pro sebe, zajděte si na procházku či s přáteli. Měli byste si vymezit čas, který bude věnován pouze vám, zajdete si do fitness centra, čímž se odreagujete od práce a stresu.

Pokud práci nestíháte, nehoňte se, zkuste si ji vhodně rozložit a prolínat spánkem, relaxací a jídlem.

Zaručujeme vám, že tím vám práce půjde líp.

6.Kouření a zdraví

kouření a zdravíUrčitě se vyvarujte kouření, které velmi škodí vašemu zdraví. Nikotin vyvolává zúžení cév, ale i přesto si kuřáci nedají říct. Kouření je pro mnoho lidí dobrým pocitem, ale nemyslí na své zdraví. Zavrhněte kouření a prodlužte si svůj život například sportem. Kouření vám způsobuje rakovinu a další nemoci, ale o tom jste již slyšeli určitě hodně. Kvůli kouření nebude vaše sportovní aktivita vykazovat stoprocentní výkon, což je určitě škoda. Nikotin napomáhá v usazování tuků, a to zejména u žen.

Nejhorší, co může kuřák udělat je zakouřit si před sportovní či jinak fyzicky náročnou aktivitou. Neměli byste také zůstávat v zakouřených místnostech, tím se stáváte pasivními kuřáky a může to být pro vás ještě horší, než kdybyste sami kouřili.

7.Alkohol a zdraví

pivo pivoečkoOmezte pití alkoholu, což ovlivňuje také vaše zdraví. Dát si můžete výjimečně dvě nebo tři deci piva po tučném jídle, protože je vhodná na trávení více než limonáda. Ale bohužel u mnoho lidí se ze třech deci stává několik litrů denně. To už se pak nazývá závislost, jež je nebezpečná vašemu zdraví a pro celý zdravý život. Alkohol snižuje odolnost proti infekčním onemocněním a také obsahuje mnoho kalorií, což podporuje ukládání tuků ve vašem těle, také v srdeční krajině.

Tetování

Říjen 11, 2009 by admin  
Filed under Tetování

tetování, tattosTetování je kresba, při jejíž aplikaci na kůži se používají speciální tetovací jehly s použitím barviva, jenž je nanášeno pod kůži člověka. Jedná se tedy o takzvanou mikro-pigmentovou implantaci. Název pochází z tahitského slova tatu, které v překladu do češtiny znamená vyznačit anebo vrazit. Tetování se rozšířilo po celém světě a dnes je jím zdobeno mnoho lidí, ať mladí či starší. V minulosti bylo tetování přidělováno vězňům.

Existuje několik druhů tetování, a to například stálé tetování, jenž je také pojmenováváno jako permanentní. Před aplikací permanentního tetování byste se měli pořádně rozhodnout, jaký motiv či obrázek chcete, protože jeho odstranění je následně bolestivé a nákladné. Také si pořádně rozmyslete místo, kde by tetování mělo být umístěné, protože v budoucnosti jej nelze změnit. V současnosti můžete mít tetování na jakékoliv části těla, ať už na krku či na zádech anebo na nohách. Tetovat se smí pouze osoby starší 18 let anebo se souhlasem rodičů či zákonného zástupce. Při tetování volte specializovaný tetovací salón, který má dobrou pověst a dbá na hygienické potřeby.

Druhým způsobem tetování je henna neboli dočasné tetování. Jedná se o speciální pastu, která vznikne smícháním kávy, čaje nebo citronové šťávy s cukrem. Tento způsob tetování se stává velmi populárním a vydrží sice jen několik dní či týdnů, ale je bezbolestné, což je pro mnoho lidí výhodou.

Co se týče odstranění, máte možnost si nechat tetování odstranit třemi způsoby. Výběr závisí na druhu a velikosti motivu. Metoda zvaná exciton se používá v případě, kdy je tetování veliké pouze pár centimetrů. Jedná se o jeho vyříznutí a zašití, ale nevýhodou je, že vám po tomto zákroku zůstane jizva. Další způsob odstranění tetování představuje dermabrasion. Při této metodě vám bude tetování vybroušeno a používá se u malých ploch. Velkou nevýhodou je, že vám opět zůstane jizva. Nejvíce používaná metoda odstranění tetování je laser. Pokud vlastníte barevné tetování, půjde vám hůře odstranit než černé. Musíte počítat s 3 až 10 sezeními po 6 až 12 týdnech. Vše však závisí na tom, jak je vaše tetování hluboké.

Piercing

Říjen 11, 2009 by admin  
Filed under Piercing

piercing, jazyka

Slovo piercing je odvozeno z anglického slova pierce, což v překladu do češtiny znamená propíchnout. Piercing tedy představuje propíchnutí určité části těla, respektive kůže, kam je šperk vložen. Historie piercingu má bohatou historii, protože jej v minulosti používali indiáni při rituálech. Avšak ke zdobení se nepoužíval stříbrný či zlatý šperk, ale pouze bambus a jiný přírodní materiál. V současné době se používají šperky z chirurgické oceli, titanu anebo ze zlata. Vše záleží na tom, jak vaše tělo jednotlivé materiály snáší.

Existuje celá řada piercingů a v současné době si jej můžete dát prakticky na jakoukoliv část vašeho těla. Piercingy do nosu mají kořeny až v Indii, kdy ženy věřily, že piercingem v nose bude snadnější porod. Dále existuje piercing do jazyka, brady, rtu, pupíku, ale také hodně lidí preferuje piercing do bradavek. Velmi oblíbené jsou u mladých lidí piercingy do ucha či obočí.

Piercingy mají ještě další rozdělení, jako je například Madonna, kdy je šperk umístěn na straně horního rtu, ale také Septum, což je piercing nosní překážky. Je pouze na vás, který typ piercingu preferujete či po něm toužíte.

Rizika

Musíte však počítat se skutečností, že s piercingem souvisí i celá řada nebezpečí a rizik. Měli byste si dát při piercingu pozor na infekci a také na osobní hygienu. Hlavním a prvním rizikem je získání infekce, která může být pro vás a vaše tělo nebezpečná. Ideálním řešením je si nechat piercing propíchnout ve specializovaném salonu, než si jej zkoušet píchnout doma sami. Zařízení musí být při této činnosti odpovídající hygienickým normám, čímž bude vymezeno riziko infekce. Kromě infekce je také větší hrozbou žloutenka typu B či C anebo HIV. Pokud máte piercing, měli byste dbát také zvýšené hygieny. Piercing bradavek u žen může způsobit ztrátu mlékovodů či jejich částečné poškození. Pokud plánujete piercing jazyka, musíte počítat s tím, že při neodborném provedení můžete přijít o chuťové buňky.

5 tipů, jak správně pečovat o vlasy

Říjen 11, 2009 by admin  
Filed under Vlasy

vlasy1.Pravidelné mytí a šampony

Hlavním faktorem, který ovlivňuje kvalitu a zdraví vašich vlasů, je pravidelné mytí. Je nezbytné, abyste používala vhodný šampon a také druh, jenž je určený přímo pro vaše vlasy. Nevěřte informacím, které uvádí, že časté mytí vlasům škodí. Vlasy byste si měla mít tak často, jak jen uznáte za vhodné. Někdo si vlasy umývá dvakrát do týdne, někdo si je naopak umývá denně. Vždy byste však měli používat příslušný šampon. Pokud vám však nepomáhá, zkuste jej vyměnit za jiný. Pokud si umýváte hlavu denně, zvolte šetrný šampon, který je pro každodenní umývání vhodný. Dále se také rozlišují šampony pro mastné, suché či barvené vlasy. V drogeriích najdete rozmanitou nabídku šamponů, je pouze na vás, který budete chtít vyzkoušet.

2.Používání kondicionéru

Vlasy jsou po jejich umytí takzvaně otevřené, což znamená, že nemají hladký povrch. Je tedy nezbytné, abyste použili kondicionér, který napomáhá povrch uhladit. Kondicionér se nanese na mokré vlasy a následně smyje vodou. Ale existuje i speciální typ kondicionéru zvaný fluid, který se nanese na vlhké vlasy a následně jej nemusíte oplachovat. Profesionální kadeřníci by vám vždy doporučili, abyste po každém umytí použili kondicionér anebo fluid. Pokud jej budete používat déle než měsíc, pocítíte příjemnou změnu.

Vaše vlasy získají lesk a ochranu.

3.Úprava vlasů

Po umytí a použití kondicionéru budete potřebovat vlasy upravit. Pokud patříte mezi ženy s dlouhými krásnými vlasy, které jsou okouzlující i rozpuštěné, nebudete mít s úpravami žádné starosti. Pokud patříte však mezi ty ženy, jejichž vlasy nezískají šmrnc hned po jejich umytí, je nezbytné je upravit. Aby účes vydržel delší dobu, nejlépe po celý den, použijte kvalitní tužidla a stylingové řady od různých firem. Tužidla a také gely chrání vaše vlasy během zimního období. V zimě byste však neměla používat lak na vlasy.

4.Masky

Masky vyživují vaše vlasy a měli byste je používat pravidelně, abyste dosáhli 100 % výsledku. Masky regenerují vaše vlasy do hloubky a vrací jim rovnováhu, ať už máte mastné anebo suché vlasy. Mnoho masek na vlasy bývá s různými přídavky, a proto si vždy vyberte ten druh, který vám nebude nijak škodit na pokožku. Existují masky, které jsou určené přímo pro barvené vlasy a masky jim dodávají lesk a intenzitu.

5.Barvení

Existuje několik druhů barvení vlasů, první kategorii tvoří přírodní barvy, které vám nabízí širokou paletu barev. Výhodou těchto přírodních barev je, že nepoškozují vlasy, ale jsou rychle smývatelné. Co se týče semipermanentní barvy, ty se vám smývají po určitém počtu umytí vlasů. Vlasy vám nepoškodí barvy metaloid, který je určený zejména pro tmavé odstíny a smývatelné barvy ztrácí po umývání intenzitu a lesk. Barvení chemickými látkami vašim vlasům škodí, a proto je barvěte jen v dostatečné míře. Pro vaše vlasy je škodlivé barvit je každý druhý týden, což byste si měli uvědomit.

Novinky ze světa módy