Kouzlo australské Sydney

Březen 30, 2010 by michalka  
Filed under Cestování, dovolená, travel

1163240_89290917Sydney je velkoměsto, které je známé po celém světě. Může se považovat také za jedno z nejdůležitějších ekonomických center jižní polokoule. I přesto se jedná o město s příjemnou atmosférou, kde zažijete jedinečnou dovolenou luxusního formátu. Nabízí vám neuvěřitelné množství zajímavostí a také památky, které vám vezmou dech. Abyste navštívili všechny památky, museli byste v Sydney zůstat minimálně dva týdny.

Read more

Tetování henou je nebezpečné

Březen 25, 2010 by michalka  
Filed under Tetování

1000614_95004535Nenechte se zmást, protože na první pohled to nevypadá, ale tetování henou rozhodně není natolik bezpečné, jak si mnozí z vás myslí. Známe, jaká mohou nastat určitá rizika, o nichž jste doposud netušili. V současné době, zejména v létě, mladí lidé preferují malování na kůži henou. Důvodem je, že tetování lze po několika dnech, týdnech či měsících smýt. Hodně lidí si tento druh tetování pořizuje zejména v zahraničí jako suvenýr, ať už v Turecku či na Slovensku. Hena se rozšířila do všech koutů světa.

Read more

Popraskané rty

Březen 24, 2010 by michalka  
Filed under Krása

1109104_65329151Jemná kůže, která pokrývá vaše rty, lehce popraská a následně je náchylná na bakteriální infekce, které nám denně hrozí. Rty jsou citlivé za každého počasí a bakteriím nevadí vítr, chlad, slunce, mořská ani chlorovaná voda. Vždy budou vaše rty vysušeny, a následně vzniknou na kůžičce nepříjemné praskliny, které nevypadají dobře, a občas hodně bolí. Mnoho žen je však vybaveno balzámem na rty, který obsahuje složky pocházející z ropy, a to například minerální oleje.

Read more

Sluneční alergie

Březen 23, 2010 by michalka  
Filed under Zdraví

963070_50239261Celý rok se těšíte, jak si v létě zabalíte plavky, opalovací krém a plážovou osušku a vyrazíte si užívat hřejivého slunce. Ale pozor, aby vám radost z opalování nepokazily sluneční alergie. Kožní problémy, které vznikají působením slunečních paprsků, se týkají až dvaceti procent žen od dvaceti do čtyřiceti let. První alergické projevy se objevují někdy po hodině strávené na slunci, jindy až za několik dní.

Read more

New York, srdce světa?

Březen 20, 2010 by michalka  
Filed under Cestování, dovolená, travel

1179716_92837987Splňte si svůj sen a navštivte město, kde nezažijete nudu. Hned na začátku je dobré říct, co od New Yorku čekat: velké pulsující multikulturní město s veškerou barevností, krásou, ale i hlukem a špínou. Letenka vás bude stát od 11 tisíc korun i s poplatky. Než vtrhnete do víru dění, připravte se po přistání na letišti na odměřeného imigračního úředníka, který se bude ptát, jak dlouho chcete zůstat a kde se budete zdržovat. Naštěstí se spokojí s jednoduchými odpověďmi a jako průměrný turista zvládnete všechny úřední procesy bez problémů. Na kontroly se připravte i při vstupu na Empire State Building nebo na loď na ostrov Ellis Island, kde se nachází socha Svobody.

Read more

Jak si udržet klouby ve formě

Březen 19, 2010 by michalka  
Filed under Zdraví

1137298_23405339Být pohyblivý a fit v každém věku a se zdravými klouby? To není žádný problém. Prozradíme vám, jak se o svůj pohybový aparát starat a jak utlumit bolesti. Netrapte se již bolestmi a udělejte něco užitečného pro své zdraví, čemu budete vděčni celou řadu let. Předejdete možným velmi nepříjemným bolestem, které ve spojení s klouby vznikají. Poskytneme vám informace, jak udržet pravidelný a šetrný pohyb.

Read more

Vůně orientu – Turecká riviéra

Březen 18, 2010 by michalka  
Filed under Cestování, dovolená, travel

1266549_16457828Turecká riviéra je situována v jižní části země mezi městy Antalya a Alanya. Teplý písek se prosýpá mezi prsty, voda se tyrkysově třpytí a vůně okolních piniových lesů svádí ke snění. Na pláži laguny v Ölüdeniz zažijete pocit, jako byste byli v ráji. Tato pláž ve tvaru jazyka patří mezi nejznámější a nejvyhledávanější pláže v Turecku a zároveň se řadí mezi dvacet nejkrásnějších pláží na celém světě. Ale ač je pomyšlení na pobyt na pláži velmi lákavé, strávit celou dovolenou na lehátku u vody by přece bylo jen škoda.

Read more

Předmanželská smlouva

Březen 11, 2010 by michalka  
Filed under Svatba

1198490_35169802Předmanželská smlouva není v České republice příliš běžné, ale jakmile si přečtete zákonná ustanovení o společném jmění, řeknete si: „A proč vlastně ne?“ Hospodaření ve vaší domácnosti se mohou řídit buď podle zákona anebo podle předběžně sepsané smlouvy. Záleží pouze na manželském páru, jak se dohodne a která z variant bude pro pár sympatičtější a přijatelnější. Přečtěte si článek a posuďte sami, co pro váš budoucí společný život bude vyhovující. Někomu se předmanželská smlouva zalíbí, někdo o ní nechce ani slyšet. Ale chybí jen pár let, než se tento typ smlouvy hojně rozšíří i u nás.

Read more

Za exotikou do Dominikánské republiky

Březen 9, 2010 by michalka  
Filed under Cestování, dovolená, travel

1204233_52046730Dominikánská republika se v posledních letech stává vyhledávaným cílem mnoha turistů hledající exotiku a luxus. Zavítají sem jak návštěvníci z celé Evropy, tak i Severní Ameriky. Není se čemu divit, protože Dominikánská republika představuje ráj v Karibiku. Hlavním městem se stalo Santo Domingo a úřední jazyk je španělština. Objevíte zde jak slunce, tak i pláže se zlatým pískem, které jsou lemované křišťálové čistým mořem. Dominikánská republika se může chlubit mnoha historickými památkami, krásnou člověkem nedotčenou přírodou a lidovou architekturou.

Read more

Romantické město Benátky

Březen 8, 2010 by michalka  
Filed under Cestování, dovolená, travel

1247585_62178084Benátky je světoznámé město ležící na laguně. Mnoho lidí jej právem pojmenovává jako romantické město se sítí kanálů, bohatou historií a s velkým množstvím památek. Benátky se ročně stávají cílem mnoha turistů, kteří hledají romantiku a odpočinek. Město se rozléhá v severozápadní Itálii a svou polohou přináší neopakovatelnou atmosféru a šarm, který láká statisíce turistů ze všech koutů světa. Benátky nabízí jak historické, tak i kulturní a umělecké využití. Jsou zde situována důležitá muzea a galerie se světovým bohatstvím. Celý rok vám nabízí velké slavnosti a festivaly, které srší luxusem a zábavou.

Read more

Další stránka »

Novinky ze světa módy