Mám tě ráda, když nezlobíš.

Duben 27, 2010 by michalka  
Filed under Děti a rodiče

1251761_20179031„Nechci tě, běž plakat do pokojíčku.“ Tímhle způsobem určitě ne, tvrdí psychologové. Správným řešením je objetí a ne vyhnání. Rodiny důsledkem světové finanční krize mění svou podobu a strukturu a vztahy se díky technickým vymoženostem odosobňují. Neumíme sdílet prožitky, protože se v nejbližším okruhu rodiny chováme odtažitě.

Read more

Rady pro jemné vlasy

Duben 26, 2010 by michalka  
Filed under Vlasy

1190309_54930055Jsou vaše vlasy jako pápeří? I přesto, že jsou jemné na dotek, není s nimi žádná paráda, protože nedocílíte sexy objemu.  Ale i s takovými vlasy můžete okouzlit, důležité je, jak na to jít. Tento problém v současné době řeší mnoho žen, a to téměř 45 % Češek. Jemné vlasy se snadno poškodí barvením a také fénováním. Nejedná se pouze o genetickou záležitost, protože sílu vlasů ovlivňují i další faktory, jako je věk, strava, výživa vlasů, kosmetika a také stres. Jemné vlasy potřebují odlišnou péči než vlasy husté, také je důležitý střih a styling.

Read more

Barva na vlasy škodí

Duben 25, 2010 by michalka  
Filed under Vlasy

1210007_63639174Alergie se vám může projevit kdykoliv během života, o čemž svědčí zejména barva na vlasy, která způsobuje nejvíce alergií. Jednou se nejedná o žádnou alergickou reakci, ale najednou je průšvih. Všechny kosmetické výrobky obsahují látky, které vyvolávají alergii, a barvy na vlasy nejsou žádnou výjimkou. Možná jste již použili několikrát barvu na vlasy bez jakýchkoliv problémů, ale to nic neznamená.

Read more

Šumava? Ano.

Duben 24, 2010 by michalka  
Filed under Cestování, dovolená, travel

1167882_69789201Pokud se vydáte na Šumavu, rozsáhlé pohoří rozkládající se na hranicích Česka, Rakouska a Německa, máte možnost navštívit velké množství místních památek a zajímavých míst. Šumavské lesy vám dodávají čerstvý vzduch, čímž si zpříjemníte pobyt, zavítat sem můžete během jakéhokoliv ročního období. V zimě si můžete zalyžovat, naopak v létě se můžete vydat na pěší túry. Historické památky jsou rozmístěné po celém území Šumavy a určitě stojí za návštěvu.

Read more

Okouzlí vás jižní Čechy?

Duben 23, 2010 by michalka  
Filed under Cestování, dovolená, travel

1236344444Když začnete ve městě Protivín, navštívíte Krokodýlí ZOO se Zoologickým muzeem. Toto ZOO je jedinečné v celé Evropě a můžete se kochat 18 druhy krokodýlů. Možná vám přijdou všichni na první pohled stejný, ale při chvilce pozorování spatříte jejich rozdíly. Do ZOO jistě vezměte své děti, které tuto návštěvu jistě ocení a naladěné dobrou náladou nebudou jen děti, ale i vy. Zhlédnete zde největší chovanou skupinu gaviálů sundských. Krokodýlí ZOO je pro vás otevřeno od června do srpna.

Read more

Zbavte se druhé brady a zpevněte si pokožku

Duben 21, 2010 by michalka  
Filed under Krása

931368_33415259Jedná se o paradox, s nímž se v současné době potýká mnoho žen. Nemusíte bojovat s přebytečnými kily, ale i přesto vám nepozorovaně roste podbradek? Tento problém je trápením nejen žen, ale i mužů. Jistě vás již napadlo, že se jedná o neřešitelný problém, s nímž se budete muset smířit. Ale máme pro vás dobrou zprávu, která umožní vaše trápení vyřešit. Tak neváhejte a čtěte dále.

Read more

Tátové u porodu?

Duben 20, 2010 by michalka  
Filed under Těhotenství

968269_58835581Již řadu let je samozřejmostí otec u porodu.  Jedná se o pocit sounáležitosti, podporu maminky a také muž vyjadřuje pochopení, že cítí, co to skutečně obnáší. Porod je pro muže nesmrtelným zážitkem, který pár pojí navždy. Mnohdy se však jedná o hluboký šok. Tyto vzpomínky ze své paměti nevymažete, i kdybyste chtěli. Je tedy rozhodující, zda se k porodu vydáte se svou ženou, či nikoliv. Jedná se o velmi spornou myšlenku. Přítomnost tatínků u porodu svého syna či dcerky je v současné době rozšířeným trendem, o němž rozhodují oba nastávající rodiče. Ne vždy je to však správně.

Read more

Jaké se letos nosí kalhoty?

Duben 11, 2010 by michalka  
Filed under Krása

1181506_19612778Chcete jít s módou, ale pořád nevíte, co na sebe? Jsme tu, abychom vám poradili s vašimi starostmi. Možná se sami ptáte, jaké letos letí kalhoty, které vám budou pasovat a hlavou vám létají podobné otázky. Kalhoty mohou být praktické, pohodlné, extravagantní, sexy či sportovní. Stačí si pouze vybrat. Záleží jen na vás, které jsou pro vás a vaše tělo pohodlné.

Read more

Nejhorší je jarní slunce

Duben 11, 2010 by michalka  
Filed under Zdraví

1210353_20838665Jistě máme každý radost ze slunečního svitu. Rychle si oblečete krátké rukávy, šortky a minisukně, ale mnoho lidí si neuvědomuje, že právě slunce na jaro je nejhorší. Teplé počasí láká k odhalení svého těla a užívat si slunečních paprsků po dlouhé kruté zimě. Musíte být však opatrní, protože právě na jaře se můžete vážně a velmi snadno spálit. Pokožka je po zimě nepřipravená a také bílá. Na jaro byste měli tedy navštívit co nejdříve dermatologa. Jedná se i o období, kdy byste se měli zaměřit na pigmentová znaménka, jež tvoří potenciální nebezpečí. Kvůli nim se může vyvinout zhoubný melanom.

Read more

Řepkový olej – riziko u dětí

Duben 10, 2010 by michalka  
Filed under Zdraví

1224705_10476181Při konzumaci nevhodného řepkového oleje může být zpomalen u lidí růst, dokonce může dojít k úplnému zastavení růstu. Řepka olejna, jejíž latinský název je Brassica napus L. var. Napus, patří mezi rostliny z čeledi olejnin. V České republice se pěstuje zejména pro hospodářské a zpracovatelské účely. Česká republika se může chlubit nejvyšší příčkou na světovém žebříčku v produkci řepky olejné. Řepka díky své olejnatosit je zpracovávána zejména na řepkový olej, jehož odpadem jsou takzvané pokrutiny. Biomasa jsou pak užity jako krmivo a řepka je významná medonosná rostlina.

Read more

Další stránka »

Novinky ze světa módy