Amsterdam

Květen 31, 2010 by michalka  
Filed under Cestování, dovolená, travel

1259936_83415180Amsterdam – město, kde je všudypřítomná rovina a překvapí vás také stísněnost městského centra. V porovnání s Prahou je Amsterdam pravý opak, i když je srovnatelný s počtem obyvatel. Turisticky zajímavá místa díky své poloze v Amsterdamu lze obejít během jediného dne, a to pěšky. Amsterdam si s žádným jiným městem nespletete, i přesto, že se nemůže chlubit žádným symbolem, jako například Paříž či Londýn. Ve městě je hustá síť 160 kanálů, přes něž se klene více jak 1200 mostů. Amsterdam je hlavním městem Nizozemska a leží v provincii Severní Holandsko.

Read more

Zaslíbená Kréta

Květen 31, 2010 by michalka  
Filed under Cestování, dovolená, travel

30265_3862Kréta svým návštěvníkům nabízí mnohem více než jen slunce, moře, pláže a olivy. Ostroh má bohatou historii sahající již do šestého tisíciletí před naším letopočtem. Historie se opírá o mnoho legend a údajně právě v této části Řecka byl stvořen nejznámější řecký bůh Zeus – vládce nad bohy i lidmi. Tato událost se konala v jedné z mnoha jeskyní, jichž je na ostrově více jak tři tisíce. A právě jeskyně, hory a rokliny přilákají ročně sta tisíce turistů, kteří netouží pouze po lenošení na pláži. Pokud nepatříte mezi milovníky opalování se na pláži, jste na ostrově také správně. Navštívíte totiž zaslíbenou zemi, která vás ohromí svou krajinou a také památkami.

Read more

Korfu

Květen 28, 2010 by michalka  
Filed under Cestování, dovolená, travel

1283541_44092988Korfu je jednou z nejznámějších destinací Řecka. Mnohdy bývá nazývána jako „smaragdový sen“. Jestliže však navštívíte tento ostrov, musíte uznat, že tento přívlastek není nikterak z cesty. Je však pravda, že kvůli davům turistů není Korfu zeleným diamantem, jako byl před 150 lety, ale i přesto patří k nejkrásnějším letoviskům v Evropě. Hojné srážky a příznivé klima zajišťuje bohatou faunu i flóru, čímž je ke kráse ostrova přispěno.  Hlavním městem Korfu je Kerkyry.

Read more

Vyzrajte nad křečovými žílami

Květen 27, 2010 by michalka  
Filed under Zdraví

LegsNechcete chodit k doktorovi, ale trpíte bolestmi kvůli křečovým žilám? Můžete si ulevit v pohodlí domova, a to prostřednictvím lázeňské metody, která je velmi účinná. Hydroterapie neboli léčba pomocí vody je starým léčeným postupem, který se řadí mezi rehabilitační metody. Tyto blahodárné účinky znali již staří Egypťané a velkou oblíbenost si získala v antickém Řecku a Římě. Léčbu křečových žil ověřil také tým vědců z Univerzity ve Vídni.

Read more

Mýty o vlasech

Květen 26, 2010 by michalka  
Filed under Vlasy

Woman in BlackNaše babičky si mysleli, že časté mytí vlasům škodí, případně je zbytečně promašťuje. I vy jste možná slyšeli, že žehlení vlasům škodí nebo to, abyste se v těhotenství vyhýbali barvě na vlasy. Je tomu opravdu tak? Zjistili jsme, co je pravda a co mýtus.

Read more

Pět zabijáků flirtu… Co s tím?

Květen 25, 2010 by michalka  
Filed under Život

1157970_45335175Flirtování není vůbec těžké, stačí vědět, čemu se vyhnout. Každá žena či muž rád flirtují, ale mnohdy se jim to nepodaří, protože dělají něco špatně. My vám dnes prozradíme, jakým chybám se vyhnout, abyste nezabili svou šanci jen tak.

Read more

Mít pokožku snů zcela bez chloupků?

Květen 23, 2010 by michalka  
Filed under Krása

1195785_17110643Snem snad každé ženy je mít perfektně hladkou pokožku bez chloupků. V současnosti nejúčinnější metodou pro trvalé odstranění nežádoucího ochlupení je laserová epilace. Pokud se rozhodnete pro epilaci laserem, je vhodná co nejméně opálená pokožka. Zároveň je důležité minimálně 6 týdnů před výkonem neodstraňovat chloupky vytrháváním pinzetou, mohou se holit nebo odstraňovat depilačními přípravky jako jsou krémy, pěny a jiné. Na první laserový zákrok by měly být chloupky o délce 0,5 až 1 mm.

Read more

Útesy a čistá irská duše

Květen 18, 2010 by michalka  
Filed under Cestování, dovolená, travel

1102329_84555221Více než sto metrů pod vámi. Ležíte v trávě na okraji útesu. Při pohledu dolů se vám chvěje žaludek. Oblaky nad vámi vytvářejí čarokrásné útvary. Sviští vítr. A slyšíte jen šumění moře. Nic jiného neexistuje. Pouze ta chvíle. Jestli právě takovou situaci chcete zažít, vydejte se k útesům na západní pobřeží Irska.

Read more

Cestovní pojištění

Květen 17, 2010 by michalka  
Filed under Cestování, dovolená, travel

1234386_19544571Ačkoliv má většina pojišťoven přesně stanovená pravidla, ve spojení s těhotenstvím jsou pojistné normy značně kolísavé. Základním bodem je dvacátý druhý týden těhotenství, jedná se většinou o poslední možný termín, kdy vás na cestu pojistí. V některých pojišťovnách můžete uspět ještě s 26. nebo dokonce s 32. týdnem, ale oficiálně tento termín nikde nezveřejňují, tak se poptejte.

Read more

Krimmelské vodopády

Květen 16, 2010 by michalka  
Filed under Cestování, dovolená, travel

Krimml_WaterfallVýškou 380 m (udává se i 385 m) dominují Krimmelské vodopády, které jsou nejvyšší v Rakousku a údajně i v celé Evropě. Zda je tomu tak či onak, jedno jim nelze odepřít: jsou opravdu přírodním unikátem, který uchvátí každého návštěvníka. Horská vesnice Krimml se nachází na západním okraji Rakouska ve spolkové republice Salcbursko v pramenné oblasti řeky Salzach – na horním konci údolí Pinzgau. Tento název je významný zejména pro zemědělce, protože se jedná o pojmenování jednoho z plemene krav.

Read more

Další stránka »

Novinky ze světa módy