Zbraně na mizerné vlasy!

Říjen 29, 2010 by michalka  
Filed under Vlasy

1020008_42366577Vlasy jsou korunou krásy každé ženy, o tom není pochyb. Jenomže poškozeným vlasům nepomůže ani nejmodernější střih či netradiční barva. Jak na vlasy, aby zářily zdravím? Ani nepropagovanější a nejdražší přípravky vlasové kosmetiky nevykouzlí pohádkové vlasy ihned po aplikaci. Chce to pravidelnou péči. Nejdříve se podívejte na své kadeře zblízka a naordinujte si to, co potřebují. Podíváme se tedy na jednotlivé druhy vlasů.

Read more

Žehlička na vlasy je prevít

Říjen 29, 2010 by michalka  
Filed under Vlasy

1008875_77789302Mnoho žen si myslí, že pro absolutně rovné vlasy pomůže pouze žehlička. Avšak její každodenní použití není doporučeno pro delší dobu, protože vlasy budou i přes použití ochranných kosmetických přípravků poškozeny. Jak tedy zdravě vyžehlit své vlasy? Nejprve je potřeba identifikovat svůj typ vlasů. Musíte si uvědomit, že jemné vlasy by se žehličkou neměly přijít do styku vůbec, protože se jednak zmenší objem na polovinu a jednak jsou jemné vlasy náchylné k poškození. Výsledný efekt by tak byl nic moc a při pravidelné používání žehličky byste si vlasy zničily úplně.

Read more

Lak na vlasy a jeho vznik

Říjen 29, 2010 by michalka  
Filed under Vlasy

966885_36966473Abyste dosáhli dobrého účesu, musíte mít základ, jímž jsou zdravé a kvalitní vlasy. Málokdo si může dovolit ráno vstát z postele, vyčistit si zuby, prohrábnout vlasy a vesele odkráčet do práce. Moderní trendové sestřihy vyžadují zejména každodenní úpravu, přičemž je konečná fáze účesu, jíž dosáhnete po několika hodinách, zafixována lakem na vlasy. Co si budeme povídat, laky na vlasy, gely, pěny a bosky nepatří pouze ženám, větší nároky si na ně dělají i muži.

Read more

Silikony ve vlasové kosmetice

Říjen 22, 2010 by michalka  
Filed under Vlasy

1215387_61391407V současné době jste již mnohokrát mohli slyšet o látkách, které jsou přítomné ve vlasových či kosmetických přípravků. Jedná se možná i o hlavní důvod, proč přibývá tolik alergiků a lidí s atopickou pokožkou. Předmětem mnoha diskusí se staly látky nazývané silikony. Hlavními odpůrci této látky jsou zástupci takzvaného BIO stylu. Jsou silikony skutečně škodlivé? Proč se vůbec přidávají do kosmetiky?

Read more

Jakou vybrat paruku?

Říjen 11, 2010 by michalka  
Filed under Účesy

1211774_55189218V současné době se na našem trhu objevuje celá řada paruk s různými druhy provedení, ale také odlišnými druhy vlasů. Pokud se chcete lépe orientovat v sekci paruk, máme pro vás pár základních informací, které byste měli vědět. Paruky a příčesy rozdělíme na produkty z pravých vlasů, umělých vlasů a kombinaci pravých a umělých vlasů. Hodnota vlasového produktu je určena zejména způsobem provedení, přičemž druh vlasů je až na druhém místě. Provedení může být buď strojové anebo ruční. Je pravidlem, že ručně tkaná paruka z umělého vlákna je dražší než strojově vyrobená z pravých vlasů. U ručně tkaných vlasů hraje roli také skutečnost, zda jsou vlasy poutkovány po jednom či více vlasech.

Read more

Z rovných vlasů krásné vlny

Říjen 11, 2010 by michalka  
Filed under Účesy

1209571_42118775Každá žena, která má rovné vlasy, by si alespoň jednou přála mít kudrliny jako opravdová princezna. Můžete si zvolit krásné rozverné či romantické vlny, které se však ne vždy podaří dle vašich představ. Vlny jsou určené nejen pro speciální příležitosti, ale můžete je mít jen tak. Účes si dokážete vykouzlit sama doma, stačí vyzkoušet pár našich skvělých tipů.

Read more

Recept proti lupům

Říjen 4, 2010 by michalka  
Filed under Vlasy

717493_53670899Neustále se z naší pokožky odlupují části buněk. Jestliže se vyskytuje nadměrný počet lupů, znamená to, že kožní buňky nemají dostatek času se regenerovat, a tak dochází k jejich předčasnému odlupování. Mnohdy mohou vzniknout i bolavá místa. Lupy jsou způsobeny mnoha faktory, mezi něž může patřit například hormonální disbalance, špatná hygiena, psychický stres, málo odpočinku a také nedostatek nutričně důležitých látek.

Read more

Fakta o vypadávání vlasů

Říjen 4, 2010 by michalka  
Filed under Vlasy

1120717_13927764V současné době má s vypadáváním vlasů problém asi 60 % mužů a 30 % žen. Odborníci se však shodují, že vše závisí na životním stylu, zhoršující se kvalitě potravin a také na slunečním záření či nemocech. Vypadávání vlasů ovlivňují další faktory. Co však můžete změnit?

Read more

Novinky ze světa módy