Recept na palačinky z pohankové mouky

Březen 28, 2013 by admin  
Filed under Zdraví

testo_palacinkyNa palačinkách si čas od času pochutná každý z nás. Ať už je připravujete k obědu nebo pouze jako lahodný zákusek, můžete je ale udělat o něco zdravější a chutnější. Zkuste je příště připravit z pohankové mouky.

Jediným, čím se recept liší, je opravdu jen mouka. Místo obyčejné stačí dát stejné množství pohankové, kterou seženete již i běžně v supermarketu. Těsto na palačinky ihned jinou chuť a také barvu. Pokud máte palačinky rádi, rozhodně se tento recept vyplatí zkusit. Možná na pohankové palačinky nakonec přejdete úplně.

Naplnit pak palačinky můžete stejně, jako ty obyčejné, čímkoliv vás napadne. Osvědčená marmeláda samozřejmě nezklame, vyzkoušet ale můžete také další výborné náplně. Netradičnější náplní je například tvaroh, který si můžete umíchat podle receptu na adrese http://palacinkyrecept.cz/tvarohova-napln-do-palacinek/palacinky-s-tvarohem. Pro letní dny se zase výborně hodí palačinky se zmrzlinou a čerstvým ovocem, ve kterém samozřejmě nejlépe vyniknou jahody.

A zapomenout nesmíme ani na konečné zdobení palačinky. I to jí totiž může dát opravdu jedinečnou chuť. Skvělé jsou například pražené ořechy nebo mandle nebo javorový sirup, který je již také běžně v obchodech k dostání.

VIP Prostřeno – nejlepší recepty

Březen 21, 2013 by admin  
Filed under Zdraví

1097138_prawn_and_rice_saladTelevize Prima již nějakou dobu vysílá úspěšný Pořad prostřeno, kde skupinka lidí vaří postupně jeden pro ty ostatní to nejlepší, co umějí. Popularita pořadu přitom nabrala takových obrátek, že se TV Prima rozhodla v tomto pořadu nejen pokračovat, ale oživit ho i populárními osobnostmi. Tyto díly, kde vystupují české celebrity místo běžných soutěžících, pak označila jako VIP Prostřeno.

Setkat jste se zde mohli s nejrůznějšími hereckými a pěveckými hvězdami, modelkami, ale i jinými známými osobnostmi z českého showbusinessu. Jako příklad můžeme uvést hned několik celebrit s opravdu povedenými recepty.

Anife Vyskočilová uvařila skvělé dalmácké čufty po bosenku, kuřecí paličky zvané jachnije a pečený lilek s kyselou jogurtovou zálivkou. Jako dezert podávala řecký jogurt s medem.

Další hvězdou v tomto pořadu byl také Pavel Vítek, který připravil barmské krevety v pálivé omáčce. Ty doprovodil estonskou dýňovou polévkou, africkým kotlíkem a karlštejnským jablečným koláčem.

Účasti se nevyhnula ani známá kuchařka Jana Boušková, která připravila bohaté menu skládající se ze slepice v červeném oleji, plněných hermelínů, roštěnky na grilu s třemi domácími omáčkami, míchaného salátu a sladké tečky v podobě lesního ovoce s piškoty.

Uvařit si ale můžete také podle dalších hvězd, jako je seriálová herečka Veronika Jeníková, Kamila Špráchalová, Pavla Vitázková, Pavel Soukup nebo režisér Jiří Adamec. Záznamy všech dílů můžete najít na iprima VIP Prostřeno.

MasterChef online zdarma

Březen 20, 2013 by admin  
Filed under Zdraví

1152735_kitchen_utensiliesSoutěž MasterChef slavila svůj první úspěch v USA, kde spolupracovala s největšími kuchařskými hvězdami. Asi nejznámější tváří této soutěže je slavný držitel 14 michellinských hvězdiček šéfkuchař Gordon Ramsay. Toho jste také mohli vidět ve volném pokračování tohoto pořadu, který nese název Pekelná kuchyně.

V současné době skončil první díl soutěže MasterChef i u nás. I zde byli porotci vybráni z předních českých kulinářských expertů. Soutěžící pak museli plnit nejrůznější rozmanité úkoly, podle kterých byli hodnoceni. Nakonec zbyl pouze jeden soutěžící. Ten jako odměnu získal titul MasterChef a hlavně jeden milion korun. Motivace soutěžících tedy byla zaručena, i když není tak prestižní, jako vařit v Gordonově restauraci, k čemuž dostal příležitost americký vítěz.

Ačkoliv už byly všechny díly pořadu MasterChef odvysílány, můžete je samozřejmě stále najít na internetu. To se hodí nejen pro pobavení, ale také jako inspirace pro vaši kuchyň. Soutěžící zde totiž vaří skvělá jídla z celého světa, se kterými byste se jinde možná ani nesetkali. Podívejte se na některá na www.masterchefonline.cz.

Pokud Vám bude chutnat, můžete samozřejmě vyzkoušet i další toprecepty z této show, z její americké verze nebo z dalších kulinářských pořadů. V Česku je například velmi populární show VIP Prostřeno ale také klasické pořady o vaření jako Kluci v kuchyni nebo Babicovy dobroty.

Novinky ze světa módy