Dejte stop žehličkám!

Listopad 22, 2010 by michalka  
Sekce Vlasy

1066548_64745257Už si nevíte rady se svými vlasy, které jsou suché jako Sahara a drsné jako dělníkovi ruce? Myslíte si, že jejich kvalita už nejde nijak ovlivnit? Nezoufejte, protože všechno špatné se dá skvěle napravit. Vaše vlasy mohou opět získat lesk a poddajnost. Pokud si myslíte, že vaše vlasy už zničené rostou, pak jste na velkém omylu, protože jakmile vlasy začnou vyrůstat z vlasového lůžka, jsou naprosto zdravé, lesklé a také poddajné.

Jejich kvalita se však postupem času mění, protože kadeře také stárnou a za měsíc vám naroste jeden až jeden a půl centimetru vlasů. Vlasy jsou neustálým mytím, lakováním a fénováním namáhány a šupiny ochraňující kmen vlasů jsou opotřebovávány. Mnohdy to dojde tak daleko, že se začnou štěpit. Dávejte si pozor na elektrické pomocníky. Jestliže vaše vlasy podstupují nejrůznější zkrášlující procedury, pamatujte, že je to pro vaše vlasy to nejhorší. Zdrsnit narušený povrch vám může tupírování. Vyvarujte se používání kulem, žehliček a také dalších elektrických přístrojů. Teplo vytahuje z vlasů vlhkost, což způsobuje suchost vlasů. Nedivte se pak, že se vám lokny lámou. Oslabené vlasy by se neměly ani kartáčovat, k rozčesávání používejte klasický řídký hřeben s hladkým povrchem.

Nepřehánějte to ani s barvením, dobarvujte si pouze odrostené vlasy a konečky si stříhejte, čímž si vlasy posílíte. Jestliže milujete slunce, pak byste měla používat při slunění speciální šarmy, které vaše vlasy před sluncem chrání. Použít však můžete sexy klobouček anebo zdobný šátek.

Na poškozené vlasy musíte jemně, dodržujete potřebnou péči, protože zničené vlasy jsou více choulostivé. Při sušení vlasy šetřete, stačí pouze nechat vodu nasát ručníkem, který si uvážete jako turban. Používejte také regenerační kondicionér, jichž je dnes na trhu celá řada.

Jak se staráte o své vlasy vy? Prozraďte nám vaše triky.

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy