Děti vs. Sladkosti

Únor 13, 2010 by michalka  
Sekce Děti a rodiče

1139591_16787797Jak je již známo, spojení dětí a sladkostí jde k sobě stejně jako chleba a máslo. Avšak denní konzumace bonbonů a jiných mlsů škodí nejen jejich zdraví. Byl proveden výzkum, který dokazuje, že sladkosti mají přímou souvislost s agresivitou, která se projeví v dospělosti.

Vědci ve Velké Británii sledovali celkem 17 415 dětí, které se narodily v dubnu roku 1970. Cílem výzkumu bylo vyhodnotit údaje o jejich zdravotním stavu a také životním stylu v pěti a deseti letech. Následně byl proveden soupis těchto vlastností i v dospělosti. Z tohoto počtu bylo 35 z nich ve věku 34 let obviněno za násilný trestní čin. Pravidelnou denní konzumaci v dětství přiznalo 42 % bezúhonných lidí a mezi násilníky s konzumací nadměrného počtu sladkostí bylo 70 %. Autor studie Simon Moore z university v Cardiffu uvádí, že spojitost mezi dětskou stravou a agresivitou v dospělosti existuje, avšak ještě není znám mechanismus, jak k tomu dochází. Proto budou Simon Moore se svojí skupinou pokračovat ve výzkumu.

Jedná se o první výzkum svého druhu a výsledky jsou ovlivněni i pohledem na další faktory, jako je porucha chování v dětství, dále také pohlaví dětí či výchova. Jistě rodiče, kteří svým dětem dávají denně kopu sladkostí, dělají chybu. Většinou jim je dají jen tak, aniž by si je zasloužili. Děti si následně na takovou stravu zvyknou a vědí, jak na maminku či tatínka zapůsobit, aby dostaly čokoládu. Většinou rodiče dávají mlsky svým ratolestem v případě, kdy je chtějí uklidnit. V tomto případě však později mohou nastat problémy v chování.

Jiný výzkum dokazuje skutečnost, že strava s vysokým obsahem cukru je nevyhovující pro vývoj mozku. Může způsobit jeho abnormální vývoj v nejcitlivějším období, čímž je následně ovlivněn budoucí život vašeho dítěte.

Komentáře

One Response to “Děti vs. Sladkosti”
  1. Ivana napsal:

    Zajímavé čtení

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy