Dokonalá svatba

Červenec 2, 2010 by michalka  
Sekce Svatba

CasamentoKaždý chce, aby svatební den byl ten nejkrásnější v jeho životě. Důležité tedy je, abyste si svatbu přesně naplánovali a správně zorganizovali. Poradíme vám, jak na to. Přípravy na svatbu lze zvládnout během pěti týdnů, avšak někdy nad nimi strávíme i několik měsíců. Záleží to pouze na tom, jak velkou svatbu chystáte a jaké máte o ní představy. Musíte popřemýšlet, kde chcete mít svatební obřad, v jakých prostorách bude slavnost a podobně. Je však známo, že čím dříve začnete svůj velký den plánovat, tím méně kompromisů budete muset dělat. Některá zajímavá místa bývají často obsazena, ale pokud se rozhodnete pro svatbu za měsíc, může to být příjemné zorganizovat ve stylu: „Uvidíme, kde mají volno.“

Na prvním místě je potřeba si rozhodnout, kolik lidí na svatbu pozvete, představte si také celkovou podobu a styl svatby. Začněte uvažovat i o typu místa. Dále si sepište, z jaké dálky vaši hosté přijedou, zda se chcete vdávat na netradičním místě, jako zámek či hrad, anebo naopak chcete zůstat věrná městu, v němž bude také hostina. O tom všem musíte popřemýšlet, než se začnete rozhodovat pro konkrétní lokality.

Obřad a hostina

Jestliže jste si už všechno urovnala v hlavě, je potřeba najít vhodné místo pro obřad a také hostinu. Věnujte tomu čas a navštivte několik míst ideálně v den, kdy mají obřady, abyste si občíhla atmosféru. Osobní návštěva a také vlastní pocit z místa vám napoví, zda tam mít svatbu či nikoli. Pokud najdete vhodné místo, kde chcete říct své „ano“, spojte se s místní matrikou a dohodněte si termín svatby. Paní matrikářka vás ihned informuje o potřebných dokladech, které si musíte donést s sebou na svatbu. Dále je důležité, abyste se s partnerem dohodla, jaké příjmení budete v budoucnosti jako manželé používat, anebo si ponecháte své příjmení.

Po obřadu přichází již dlouho očekávaná hostina, na níž se jí, pije a tancuje. Musíte popřemýšlet o typu hudby, kapele a také hlavně místu, kde se bude hostina konat. Někdo má rád přírodu pod altánem, jiný preferuje spíše restaurace a sály. Naplánujte také vhodný oběd a veškeré jídlo během dne.

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy