Dubaj – město snů

dubaiDubaj je krásné město ležící ve Spojených arabských emirátech v Perském zálivu. Nachází se zde nejluxusnější hotely světa, různé zajímavosti a také památky. Budou zde uspokojeni ti nejnáročnější klienti toužící po pohádkové dovolené. Mezi nejluxusnější hotely patří Burj Al Arab, Hilton Jumeirah či Jumeirah Beach Hotel.

Potápění

Město je proslaveno i potápěním, kterého si zde užívá každý druhý turista. Podmořský svět je bohatý na korály a celý podmořský život je čilý. Zhlédnete nádherné pestrobarevné tropické ryby, ale i obrovské jednotlivce. Horké prameny či lávové tunely připomínají vulkanický původ ostrova. Pozorovat lze i želvy a rejnoky všech velikostí, ale také tvarů. Sabský podmořský park obdržel již několik ocenění a také dotací a stal se jediným parkem svého druhu na celém světě. Místa jsou velmi zajímavá a vhodná pro extrémní potápění, které ve vás nechá nepopsatelný zážitek.

Centrum sportu

Sportovní aktivity v Dubaji jsou srovnatelné s nejlepšími středisky v Evropě či Asii. Ať už se jedná o hloubkové potápění či bruslení, nikdy se nebudete nudit. Ve volném čase si můžete zahrát golf či vyzkoušet lyžování na písečných dunách v poušti. Konají se zde také sportovní akce, které lákají slavné osobnosti z celého světa. Své ocenění si získaly i nejdražší koňské dostihy na světě – Dubai World Cup.  Turisté vyhledávají i jízdu na velbloudech, kterou umožňuje Pouští safari. Strávení noci v písečných dunách pod hvězdami noční oblohy je nezapomenutelný zážitek pro každého pozemšťana.

Nejvyšší mrakodrap

Dubaj se může pyšnit nejvyšším mrakodrapem na světě. Budova je zdobena motivy islámské architektury a dokončení stavby výškové budovy změnilo ptačí pohled na město. Velkolepá stavba nese jméno Burj Dubai a dominuje výškou více než 700 metrů. Nachází se zde 20 nejmodernějších výtahů a 66 výtahů a eskalátorů. Byty jsou vysoce luxusní a celému komplexu náleží prvotřídní restaurace a centrum zábavy.

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy