Jak na krásnou pleť?

Červen 14, 2010 by michalka  
Sekce Krása

184876_2860Pupínky vás již přestaly otravovat, ale vrásky vás teprve čekají? To není důvod, abyste se přestali o svou pleť starat. Starat se o pleť neznamená, že si ji jednou denně namažete příslušným krémem. Rozdíl mezi nijakou a skutečně pěknou pletí je pouze v maličkostech, které dokážou udělat své. Když svůj obličej nebudete zanedbávat, stane se z vás krásná bytost a ještě k tomu se jedná o investici do budoucna.

Sladký spánek

Je důležité, abyste si dopřáli alespoň osmihodinový spánek každý den. Určitě to pro vás bude lehký a příjemný úkol, který dopřeje nejen vaší pleti, ale také zdraví jako takovému. Zalehněte tedy brzy do postele a vyspěte se do růžova, čímž vaše pleť získá okamžitou perfektní formu. Regenerace je totiž klíč k hladké a vypnuté kůži. Abyste dosáhli ještě lepšího efektu, vyzkoušejte saténové povlečení, protože otírání o hrubý či krepový potah vaši pleť naprosto vyčerpává.

Věrnost

Nejdříve si ujasněte, jaký typ pletí vůbec máte – mastnou, smíšenou, normální či suchou. Tím si pak zjistíte, co všechno vaše pleť potřebuje, jakou péči a také přípravky. Vyberte si kosmetickou řadu, která vám vyhovuje jak cenově, tak i dermatologicky. Důležité je, abyste ji používali několik měsíců a hlavně pravidelně. Pokud budete každou chvíli zkoušet jiný přípravek, nebudete znát žádné výsledky. Pamatujte si, že méně je někdy více.

Doping antioxidanty

Vaší pleti chybí látky, které si tělo samo nedokáže vytvořit. Vaším úkolem tedy je se postarat o jejich pravidelný přísun, a to zejména o přísun olejů omega 3 a 6 a spousty různě barevné zeleniny. Nejdůležitější ze všech je však obyčejná voda. Jestliže denně vypijete alespoň dva litry vody, uvidíte zázraky.

Poskakování, ale s mírou

Vaší pleti dávají zabrat všechna cvičení, v nichž zběsile poskakujete. Jedná se například i o jogging, kdy chodidla pravidelně dopadají na tvrdou podložku. Kolagenová vlákna se starají o pružnost pleti, avšak při větších otřesech se povolují a ničí. Vyvarujte se alespoň obden tréninku a dopřejte si pohodlné a jednoduché protahování.

Chraňte se před sluncem

Ihned zapomeňte na tvrzení o tom, že vás před slunečními paprsky ochrání make-up či denní krém, i přesto, že má SPF. Na obličej je nutné natřít faktor 25 a více, a to kdykoliv, když paprsky po tváři pouze pošimrají. V současné době na trhu existuje celá řada výrobků, které vás spolehlivě ochrání před sluncem, a přitom vás nepromění v mastnou příšeru. Tak neváhejte a vydejte se pro něj.

Nespěte s make-upem

Určitě sama víte, že do peřin byste neměla zalézat namalovaná. Avšak dodržujete to? Nejedná se o žádnou strategii kosmetických firem, aby z vás vymačkali více peněz. Jestliže je na pleti naplácána vrstva líčidel v době, kdy se regeneruje, zvětší se vám póry a také to má za následek jejich dlouhodobou existenci.

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy