Jak na mizerné vlasy.

Únor 17, 2010 by michalka  
Sekce Vlasy

1210007_63639174Vlasy jsou korunkou krásy každé ženy, a proto je důležité o ně pečovat. Avšak za svůj život se setkáte s poškozením svých vlasů, které je potřeba obnovit moderním střihem a netradiční barvou. Ale i to někdy nepomůže, a proto byste si měli přečíst pár rad, jak na zářivé a svěží vlasy. Důležitá je pravidelná péče. Zjistěte, co vlastně vaše vlasy potřebují. Jakou kosmetiku používat, na jaké jídlo se přeorientovat v případě, že jste nespokojeni s vašimi vlasy. Někdy ani ty nejpropagovanější a nejdražší přípravky nevykouzlí z vašich poškozených vlasů nádherný účes. Smiřte se s realitou a začněte o ně pečovat.

Suché a křehké

Jestliže jsou vaše vlasy příliš suché a křehké, upravte si zejména váš životní styl. Na vašich vlasech se projeví zejména stres a napětí. Suchost však způsobuje i slunce, znečištěné prostředí a také chlorovaná voda. Omezte konzumaci alkoholu, kávy a také kouření, protože tyto prostředky zabraňují vstřebávání minerálů. Vlasovou pokožku a vlasy jako takové posílí bohatá pestrá strava, která bude obsahovat mnoho železa, zinku a vitamínu B či C. Vyzkoušejte tedy mořské plody, citrusy či brambory. Zdrojem omega 3 mastných kyselin jsou tuňáci, sardinky a také makrely. Ty jsou vhodné v případě, že jste nositelkou vlnitých či kudrnatých vlasů. Začněte také používat nesmývatelnou hydratační kúru, může být i ve spreji a používejte ji i několikrát denně.

Mastné vlasy

Znáte tu situaci, jak umyjete vlasy a ihned se vám začnou mastit? Máme pro vás jednoduché řešení. V první řadě začněte používat šampony určené na rychle se mastící vlasy, ale také šampony na časté mytí. Vynechejte kondicionér anebo jej nanášejte pouze do konečků, nikoliv na kořínky a horní část vlasů. Omezte jídla, která jsou bohatá na saturované tuky, a to červené maso, plnotučné mléčné výrobky a obohaťte stravu vitamíny. Z kosmetiky vyzkoušejte pěny na vlasy či přípravky pro zvětšení objemu.

Vlasy jemné a zplihlé

1115317_53855672Jestliže se vydáváte ke kadeřnici k obnově svého účesu, nenechte si vlasy sřezávat seřezávačem ani zubatými nůžkami, tím se vaše vlasy pouze poškodí. Jakmile si vlasy budete umývat, nepoužívejte v žádném případě horkou vodou a hlavně nedrbejte pokožku, protože důsledkem jsou vlasy mastné. Opět hodně záleží na vyvážené stravě, která by měla být zkombinovaná ovocem a zeleninou. Zaměřit byste se měli hlavně na pomeranče, jahody, broskve a veškeré ovoce obsahující vitamin A a C. Na lesklé vlasy pomohou mandle, jogurty a mořské plody. Oslabeným vlasům rozhodně nepomáhají gely a vosky, v těchto případech preferujte spíše pěnové tužidlo a sprej pro větší objem.

Vlasy s lupy

Vlasy plné lupů nevypadají příliš vábně zejména v případě, že se snášejí na ramena. Jestliže je budete stahovat do culíků, jen situaci zhoršíte a také se vyhněte tvorbě pěšinek a vyzkoušejte účesy vrstvených stylů. Nečešte se a nekartáčujte se víc než jednou či dvakrát denně. Na lupy pomáhá mnoho věcí, a to nejen sportovní kondice. Důležitá je přítomnost vysokého obsahu vitaminů a minerálů. Pijte hodně vody, čímž zabraňujete vysušování. Lupů se však nezbavíte ani pouhým mytím, vyzkoušejte přípravky proti lupům.

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy