Jak na mykózu? Nemyjte se.

Červenec 1, 2010 by michalka  
Sekce Zdraví

1237882_23607800Mykóza je stálé téma, a proto se zdá, že jsme o této nemoci již všechno slyšeli. Podívejme se však na tento problém z trochu jiného úhlu, který je celkový, a ne jen „tam dole“. Jakmile se naruší vnitřní mikrobiální rovnováha v pochvě, jedná se o příčinu užívání antibiotik či aplikace nevhodného intimního mýdla. Mykóza je také způsobena nošením neprodyšného prádla, kandidózou sexuálního partnera či příliš chlorovanou vodou v bazénech. Projeví se také při konzumaci nadměrného množství cukru anebo dokonce i stresem. Následně zaútočí mikroorganismy kvasinkového původu a také zlé bakterie. Výsledek je vaginální mykóza a bakteriální vaginóza. Tento problém zažila alespoň jednou každá žena.

Jak jste na tom?

Mykóza představuje jedno z nejčastějších onemocnění, kvůli němuž ženy musí navštívit svého gynekologa. Obvyklým řešením je podání lokálních přípravků. Osvědčené jsou preparáty, které obsahují lactabacillus, jehož schopnost spočívá v bránění dobrého prostředí pochvy před mikroorganismy. Přesto se však mnoho žen potýká s navrácením této choroby. Příčinou rozvoje chronické mykózy může být celá řada, a to cukrovka či onemocnění štítné žlázy. Příčinou je také vysoká hladina estrogenu či stres a psychické problémy.

Mnohdy se objeví i z podskupiny kvasinek rod Candida, které způsobují mykózu anebo kvasinkovou infekci střev. Opakování nemoci upozorňuje, že imunita není zcela v pořádku. Je známo, že ženy trpící opakovanou mykózou mají problém s „lokální imunitou“ ve vaginální tkáni.

Zkuste to ústy

Gynekologové v současné době doporučují přípravky, které dlouhodobě pozitivně ovlivňují imunitu, čímž se výrazně snižuje pravděpodobnost opakování problému. Jedná se například o doplněk stravy FemiVaxinum Neo, který je řešením nejen pro mykózu, ale také pro vaginózu.

V poslední době se u pacientek trpící opakovanou vaginální mykózou stále více osvědčuje enzymatická léčba.

Kvasinky držte na uzdě

Jestliže trpíte chronickou mykózou, měli byste paradoxně omezit přehnanou hygienu, protože příliš častým a důkladným mytím se odstraní ochranná bariéra pochvy. Nepoužívejte hlavně mýdlo, ale pouze vodu anebo speciální gely určené pro intimní hygienu. Vhodná není ani koupelová pěna a parfémované vložky či toaletní papír. Vyhýbejte se návštěvě veřejného bazénu anebo při jeho návštěvě používejte tampon, který po vykoupání ihned vyjmete. Minimalizujete tak průnik vody s mikroorganismy do pochvy.

Komentáře

One Response to “Jak na mykózu? Nemyjte se.”
  1. 1malenka-Miluš napsal:

    Ahojky Alenko…děkuji za vše…konečně jsem se dostala i do Tvého království a zdržela jsem se tady dlouho….velmi zajímavé čtení…budu se tady vracet…..díky…Přeji štěstíčko…moc štěstíčka…Miluš

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy