Jak na účes na ples?

Březen 28, 2011 by eliska.z  
Sekce Účesy

Snad každá žena si před plánovaným plesem láme hlavu s účesem. Ples, jako významná společenská událost si totiž žádá nejen krásné šaty, ale i dokonalý účes. Dobře zvolený účes dokáže skvěle dotvořit celkový vzhled, zatímco špatně zvolený účes může, jinak zničit celkový dojem. Ten pak nezachrání ani sebelepší šaty.

Vybrat vhodný účes na ples ale nebývá jednoduché. Velice závisí na délce a kvalitě vašich vlasů a také na střihu vašich šatů. Pro šaty korzetové, případně s úzkými ramínky se lépe hodí účesy, které odhalují krk a ramena. Na druhou stranu pro šaty zakrývající ramena, případně některé šaty antického střihu je vhodnější nechat vlasy splývat dolů.

Druhů plesových účesů je mnoho, ale za zmínku stojí následující tři.

Drdol
Drdoly, ať již malé, velké, vyčesané nahoru či dolů, samy o sobě působí velice elegantně a lze je vytvořit i na kratších vlasech. Nespokojíte-li se  pouze se samotný drdolem, můžete zkusit některou z mnoha kombinací, které se nabízí. bezpochyby vysoko vyčesaný drdol spojeny s rozpuštěnými vlasy. Velice snadno lze drdol oživit i jen několika volnými pramínky, případně dlouhou ofinou, po obou stranách obličeje. Fantazii se zde meze nekladou.

Cop
Stejně jako drdol, může být i hladce upletený cop elegantní, zvlášť je-li doplněn kupříkladu do něho vpletenou slabou stužkou v barvě šatů. Tento účes je bohužel vhodný hlavně pro dlouhé vlasy. Na kratších vlasech nevynikne.

Rozpuštěné vlasy
Nechcete-li se trápit se zdlouhavou úpravou, neuděláte chybu, pokud necháte vlasy volně rozpuštěné. Pokud máte rovné vlasy, je vhodné je alespoň lehce zvlnit. Naopak máte-li vlasy přirozeně kudrnaté, zkuste je úplně narovnat, případně na nich vytvořit jen několik lehkých vln.

Ať již zvolíme jakýkoli účes, ale téměř vždy vhodné ho oživit nějakým vlasovým doplňkem. K tomuto účelu se skvěle hodí různé vlasové ozdoby, kterých je na trhu nepřeberné množství. Nejedná se pouze o čelenky, ozdobné gumičky a sponky, ale i ozdobné vlásenky, květinky či perličky. Při výběru těchto doplňků je ale nutné dbát na to, aby byly volené s rozvahou a sladěné s šaty. I jen jedna jediná nevhodně zvolená ozdůbka dokáže znehodnotit jinak krásný účes.

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy