Jak omládnout o pár let

Únor 15, 2010 by michalka  
Sekce Zdraví

1245948_40876093Jestli chcete vypadat mladší, není jediným řešením pouze plastika. Je celá řada jiných řešení, o nichž nemusíte ani vědět. Nejen váš obličej, ale i vaše tělo omládne o pár let, pak se můžete vydat hledat novou lásku či práci. Dojem je velmi důležitý, což tvrdí profesor výzkumu Kaar Christensen. Mladší vzhled zobrazuje tělesné zdraví a vynikající stav organismu. Budete mít i vyhlídky na dlouhý život, a to bez ohledu na pohlaví. Vzhled je důležitý jak u muže, tak i u ženy.

Medicína proti stárnutí je novým oborem, který obsahuje celou řadu specializací. Jestliže se rozhodnete vzít vše do vlastních rukou, budou vám stačit poznatky specialistů. Důležité je, abyste se neopalovali, protože častý přísun slunečních paprsků vede ke zvrásčení kůže. Objeví se vám také nepravidelná pigmentace a různé bradavice, kterých se pak těžko zbavuje. Kůže nebude kvůli slunci pevná a pružná. Další důležitou skutečností je, abyste nekouřili. Je to důležité opět pro vaši pleť. Kvůli dehtovým látkám se stane vaše kůže citlivější na UV paprsek. Může u vás vzniknout kvůli nikotinu některá z očních chorob, které způsobí vidění. A kdo by chtěl nosit brýle.

Dbejte i na své vlasy, udržujte je čisté a vyzkoušejte i módní střih či novou barvu. Změní vás to a mnohdy vlasy udělají mnoho s vaším vzhledem. To samé pravidlo platí i o nehtech. Dostatek spánku na vás nezanechá ospalé oči a kruhy pod nimi. Relaxování vás nijak neztrhá, a proto si dopřejte dostatek odpočinku.

Jestliže budete méně jíst, nejenže zhubnete, ale nebudete se cítit přeplnění. Jak se říká: „Jez do polosyta, dožiješ dlouhá léta.“ Menší dávkou kalorií se vám sníží krevní tlak a hladina cukru. Naopak to nepřežeňte s hladověním. Štíhlost vás sice na jednu stranu ochrání před některými nemocemi, ale úbytek svalstva a kostní hmoty pro vás může být rizikové. Nejlepší radou je jíst víckrát denně po menších dávkách.

Cvičení vaše tělo udrží fit. Budete pružní a přitom pevní. Stravu doplňujte také vitamínem D, který představuje prevenci proti osteoporóze. Důležitým faktorem, který ovlivňuje váš vzhled je stres. Snažte se mu odolávat, používejte mozek, aby byl stále svěží a bystrý.

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy