Jakou vybrat paruku?

Říjen 11, 2010 by michalka  
Sekce Účesy

1211774_55189218V současné době se na našem trhu objevuje celá řada paruk s různými druhy provedení, ale také odlišnými druhy vlasů. Pokud se chcete lépe orientovat v sekci paruk, máme pro vás pár základních informací, které byste měli vědět. Paruky a příčesy rozdělíme na produkty z pravých vlasů, umělých vlasů a kombinaci pravých a umělých vlasů. Hodnota vlasového produktu je určena zejména způsobem provedení, přičemž druh vlasů je až na druhém místě. Provedení může být buď strojové anebo ruční. Je pravidlem, že ručně tkaná paruka z umělého vlákna je dražší než strojově vyrobená z pravých vlasů. U ručně tkaných vlasů hraje roli také skutečnost, zda jsou vlasy poutkovány po jednom či více vlasech.

Většina lidí si myslí, že pravé vlasy jsou vhodnější pro výrobu paruk, ale opak je pravdou. Pravé i umělé vlasy dominují hned několika výhodami a nevýhodami. Jestliže se rozhodujete o paruce, je nutné vzít v úvahu zejména to, jakým podmínkám budou vlasy vystaveny. Pravé vlasy vypadávají přirozeně, ale také potřebují dostatečnou péči, kterou lidi většinou neumí zařídit či poskytnout. V případě vlasů pravých musíte rozlišovat také druhy evropské, indické a asijské. Evropské vlasy se zacuchávají a požadují větší péči. Vlasy musíte také dobarvovat, protože přirozené vlasy mění barvu dle podmínek. Důležitý je však přirozený vzhled, který závisí na poskytnuté péči.

Jak se rozhodnout?

Paruku strojové výroby používejte pouze příležitostně. Strojově vyrobené paruky jsou dodávané v univerzální velikosti a můžete si je upravit dle gumiček a pásků. Máte širokou možnost výběru barvy a střihů, což by mělo uspokojit vaše požadavky. Jestliže jste nuceni nosit paruku trvale, pak je lepší zakázková výroba. V současné době se vyrábí paruky na přesné rozměry a tvary. Pokud zvolíte ručně poutkované vlasy, výsledek je skutečně přirozený a málokdo pozná, že máte paruku.

Pravé vlasy evropské

Výhody: Jemné vlasy jsou vhodné pro světlé odstíny. Co se týče přírodních barev, je barevná stálost docela dobrá.
Nevýhody: Vlasy vyžadují zvýšenou péči a mají tendenci se zacuchávat.

Pravé vlasy indické

Výhody: Vlasy jsou chemicky upravené a nemají kotikuly. Jejich udržování je poměrně snadné.
Nevýhody: Vlasy jsou kvalitní jen ve tmavých odstínech.

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy