Kanárské ostrovy

1117345_72297690Hledáte místo, kam byste se mohli ukrýt v šedých podzimních a zimních dnech v Čechách? Toužíte-li po slunci, plážích a odpočinku, Kanárské ostrovy jsou správnou volbou. Týden teplého sluníčka na vás ponechá pozitivní pohled. Kanárské ostrovy jsou rozmanité a vhodné pro každého, protože tu najdete vše, po čem toužíte. Jestliže si chcete užít co nejvíce slunečního svitu, navštivte Lanzarote, Gran Canaria anebo Tenerifé. Avšak nevýhodou těchto míst je hotel na hotelu, a také přeplněné pláže. Jedete-li na Kanáry, abyste si odpočinuli a užili klidu, tato místa určitě nevolte. Vyberte si ta méně známá. Památky vám nabízí Lanzarote a písečnými plážemi se může chlubit Fuerteventure.

Lanzarote

Ze zeměpisného pohledu zjistíte, že ostrov Lanzarote se nachází nejvýchodněji ze všech. Jedná se o čtvrtý největší ostrov Kanárů a nabízí především oblasti, které jsou klidné, a vy si můžete užívat pohled na malebné sopečné krajiny. Na území ostrova je situováno více jak sto vulkánů a tři sta kráterů. Poslední sopečné výbuchy byly zaznamenány v 18. a 19. století, avšak v současnosti jsou sopky v relativním klidu. Východní a jižní část ostrova je zdobena tmavou lávou s krásnými bílými plážemi. Možná se vám bude zdát podle popisu, že nic jiného, než lávu neuvidíte, ale zdání klame. Krajina je rozmanitá a v přírodě zhlédnete celou řadu exotických rostlin, jako jsou lišejníky, vavříny, datlové palmy, fíkové kaktusy a mnoho dalších. Místo Malpaís de la Corona vás přesvědčí o mohutné erupci. Potrpíte-li si spíše na luxus, zaujme vás letovisko Costa Teguise. Jedná se o nejluxusnější středisko na ostrově. Dokonce i španělská královská rodina má zde své letní sídlo.

Fuerteventura

873470_32155403Druhým největším ostrovem je Fuerteventura, který však obývá nejméně lidí. Svým návštěvníkům nabízí nekonečné pláže a také vodní sporty. Na tomto ostrovu si jistě dovolenou nezkazíte. Pláže jsou nádherné a vlny jsou ideální pro sport, jako je surfing. Nejvyšším vrcholem ostrova je hora Pico de la Zarza, v jejíž blízkosti se rozprostírají bílé pláže. Jestliže hledáte exotické květy, tento ostrov není správnou volbou, najdete zde spíše jen trnité roští, nanejvýš palmy a pryšce. Nedostatek vody je velkým problémem ostrova.  Jestliže cestujete s dětmi, volte letovisko Caleta de Fustes, kde je velmi bezpečná pláž. Pro děti je výhodná pláž Playa del Castillo. Luxusní letovisko Costa Calma láká ročně statisíce turistů milující jak architekturu, tak i odpočinek.

La Palma

Ostrov La Palma je místními obyvateli přezdíván také jako „Krásný ostrov“ nebo „Zelený ostrov“. Tyto přezdívky nezískal nadarmo. Území je plné zeleně, a to díky častým srážkám. Uprostřed ostrova dominuje sopka La Caldera de Taburiente a její okolní krajina je národním parkem. La Palma je pro milovníky klidu a turistiky. Ostrov je propleten mnoha stezkami, ať už se jedná o lehké či velmi náročné. Ostrov je vhodný také pro potápěče. La Palma je pro mnoho lidí známá díky chutnému medu.

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy