Korfu

1283541_44092988Korfu je jednou z nejznámějších destinací Řecka. Mnohdy bývá nazývána jako „smaragdový sen“. Jestliže však navštívíte tento ostrov, musíte uznat, že tento přívlastek není nikterak z cesty. Je však pravda, že kvůli davům turistů není Korfu zeleným diamantem, jako byl před 150 lety, ale i přesto patří k nejkrásnějším letoviskům v Evropě. Hojné srážky a příznivé klima zajišťuje bohatou faunu i flóru, čímž je ke kráse ostrova přispěno.  Hlavním městem Korfu je Kerkyry.

Jestliže se rozhodujete, kdy na Korfu vyrazit, poradíme vám. Nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen, kdy teplota dosahuje nejvýše. V těchto měsících na ostrov zavítají lidé, kteří milují koupání a opalování. Jestliže však toužíte po prohlížení památek či chcete podniknout nějaký jiný výlet, doporučujeme vám zvolit například květen, červen, září anebo říjen. Je však nutné podotknout, že počasí na Korfu je nevyzpytatelné.

Letoviska na Korfu

Benitses je velmi oblíbená rybářská vesnice, která je v současné době rušné turistické letovisko, v němž je situována řada hotelů, restaurací a také barů. Máte možnost zhlédnout i pozůstatky antických lázní.

Dasiá je město, které se nachází severně od hlavního města Korfu. Letovisko si oblíbí jistě mladí lidé, protože se zde nachází mnoho barů a diskoték, které jsou otevřeny dlouho do noci. Také se zde rozkládají pláže, které jsou čisté a lemované průzračným mořem.

Kalámi je dalším městečkem v severovýchodní části ostrova. Je známé zejména díky bratrům Durrellovým, kteří zde žili již od roku 1937.

Kavos leží na úplném jihu Korfu a jedná se o kapitolu samu o sobě. Kavos je velmi oblíbený a známý díky turistům z Velké Británie, kteří toto město zcela změnili. Podobá se anglickému městu, kde noční život nezná meze.

Koloura je malá vesnička, která vede podél pobřeží. Nachází se zde přístav, který je velmi známým a často fotografovaným místem.

Pláže

Pobřeží je dlouhé více jak 200 kilometrů a zdejší pláže jsou řazeny mezi nejkrásnější v celém Středomoří. Z pláží si zde vybere každý, co se týče druhu povrchu. Korfu nabízí pláže, kde leží čistý písek, jinde najdete menší či hrubší oblázky. Pláže jsou velmi dobře dostupná, avšak na západě jsou lemovány strmými skálami, a proto je některá pláž přístupná pouze s lodí.

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy