Kosmetický hit – dlouhé řasy pomocí očních kapek… Hrozí nebezpečí?

Květen 8, 2010 by michalka  
Sekce Krása

1244742_51999813Kosmetickým hitem dnešní doby je metoda prodlužování řas pomocí očních kapek. Původně vedlejší efekt léčba očního tlaku na trhu vystřídala tedy tzv. farmakologická řasenka, která má zajistit prodloužení řas. Nemůže ale taková řasenka škodit? Na níže uvedené otázky nám poskytla odpovědi primářka MUDr. Lucie Valešová z oční kliniky Duovize v Praze.

Jak to celé vlastně funguje?

Oční kapky speciální na prodloužení řas, jak jsme si je již zmínili, obsahují účinnou látku bimatoprost. V očním lékařství se látka bimatoprost používá po léta bezpečně ke snížení očního tlaku. Právě prodloužení řas se objevilo původně jako vedlejší efekt léčby. Tento efekt byl u žen pacientek samozřejmě velmi vítaný. Kapky aplikujeme každý večer pravidelně po odlíčení po dobu 6 – 10 týdnů ke kořeni řas horního víčka.

Účinkuje opravdu tato daná metoda?

Prodlužování řas právě pomocí očních kapek je nyní velký světový hit a právě tento způsob prodlužování řas se dostává i k nám. Řasy se můžou prodloužit o 4 a více milimetrů, což je opravdu velmi znatelný efekt.

Je tato metoda bezpečná?

V USA byly kapky k účelu prodlužování řas schváleny Úřadem pro kontrolu léčiv (FDA), který je velmi přísný a schvaluje jen především bezpečné a ověřené přípravky a léky.

Jak aplikace kapek a celý postup probíhá? Jak dlouho jsou řasy prodloužené?

Klientka se podrobí speciálnímu vyšetření a po něm podstoupí trénink aplikace kapek a doma už postupuje tak, jak jsme si již uvedli. Tzn., že každodenně večer po odlíčení natírá kůži při kořenu řas kapkami. Za 3 – 4 týdny je patrný už první účinek. Řasy se krásně prohnou a prodlouží. Prodloužené řasy tímto způsobem a daný efekt vydrží celou dobu, vlastně do té doby, než se řasy přirozeně obmění. Pak je možné kůru opakovat.
Pro koho je tato metoda vhodná? Nejen ženy se zajímají o prodlužování řas. Kapky používají dokonce i někteří naši populární umělci. Přesně tak jak se zvyšuje informovanost o této novince, stejně tak narůstá stále i zájem o tuto metodu.

A kam vlastně za touto novinkou?

Prodlužování nalepováním řas nebo snopečků se provádí v kosmetických salonech a stojí okolo 5 – 7 tisíc korun a vydrží pouze 2 – 3 týdny. Metoda prodlužování pomocí kapek stojí pouze 2 900 korun a vydrží 4 – 6 měsíců.
U nás v České republice máme zatím jen dvě pracoviště, kde se prodlužování kapkami provádí. Jedno se nachází v Praze (Duovize) a druhé v Brně (Neovize).

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy