Kosticové podprsenky spojené s rakovinou?

Červen 1, 2010 by michalka  
Sekce Zdraví

452817_48702741Muži považují ňadra u žen za něco zázračného a ženy je naopak považují spíše za svou pýchu. Avšak o každý poklad je potřeba se pečlivě starat, aby zůstal zachován. Stejně tak tomu je i u poprsí. Prsa mají za přirozenou oporu, protože jsou tvořené tukem, mléčnými žlázy a pojivou tkání. Aby vám prsa neochabla, je nezbytné kroužení horkou a studenou sprchou. Na prsa má pozitivní vliv také automasáž dlouhými táhlými pohyby rukou, přičemž opisujete ležatou osmičku od spodní linie ňader až směrem ke klíční kosti.

Posilování samotné prsa neovlivní, avšak posílí vám podpůrné svaly a doporučuje se také pravidelné plavání. Svůj význam má také správné držení těla. Jestliže vyrovnáte záda a přitom stáhnete lopatky k sobě a ramena dáte dolů, prsa se vám automaticky vypnou. Výsledkem je nejen dobrý pohled na prsa, ale nezatěžujete tím vazivová vlákna.

A co podprsenka?

Jestliže není dostatečná podpora ňader, za následek může být natažení křehkých vazů v hrudi. A proto jestliže jsou vašim majetkem velká prsa, je nutné si vybrat vhodnou podprsenku. Pokud zvolíte špatnou podprsenku, způsobujete si nejen bolest, ale také nepohodlí pro ňadra. Existují však názory některých jedinců, že kosticové podprsenky zvyšují riziko rakoviny prsu. Žádná z vědeckých institucí ani průzkum to neprokázal. Lékaři tak odmítají myšlenky, že by kostice měly stlačovat lymfatické žlázy ve spodní straně prsou. Následně by pak docházelo k hromadění toxinů v tkáni a k rakovinnému bujení. Těsné oblečení ani podprsenka nemá vliv na rakovinu prsu. Nebojte se tedy používat ani deodoranty. Jedná se pouze o mýtus, který vznikl na základě malé britské studie.

Noste, co vám pohodlně sedí a neohlížejte se na tyto mýtusy. Je jen na vás, jak se ke svému tělu budete chovat.

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy