Kouzlo australské Sydney

1163240_89290917Sydney je velkoměsto, které je známé po celém světě. Může se považovat také za jedno z nejdůležitějších ekonomických center jižní polokoule. I přesto se jedná o město s příjemnou atmosférou, kde zažijete jedinečnou dovolenou luxusního formátu. Nabízí vám neuvěřitelné množství zajímavostí a také památky, které vám vezmou dech. Abyste navštívili všechny památky, museli byste v Sydney zůstat minimálně dva týdny.


Sydney se skládá hned z několika menších administrativních částí, přičemž každá část má své vlastní centrum, kde jsou soustředěny obchody a kancelářské budovy. Centrum samotného Sydney je čtyrť City Business District. Město obývá téměř čtyři miliony obyvatel, a abyste se lépe orientovali, rozdělíme si město na jižní a severní část. Tyto dvě části jsou od sebe odděleny mořským zálivem, který je charakteristický členitostí. Okouzlí vás nejen tento záliv, ale samotné město.

Co navštívit

Zavítejte na jednu ze světových dominant The Harbour Bridge. Most se tyčí naproti budovy opery a je znám po celém světě. Pod ním se rozléhá nejstarší část Sydney – The Rocks. Máte ještě jednu možnost, jak si prohlédnout centrum Sydney z ptačí perspektivy, a to je procházka po oblouku mostu, jehož výška dosahuje více jak sto metrů. Je to skutečně úchvatná podívaná.

Významným symbolem Sydney je budova opery, která je charakteristická svým architektonickým řešením. Nachází se na jednom ze severních cípů obchodního centra. Ve skutečnosti je budova menší, než si ji představujete z fotografií, ale impozantní střecha typická miliony malých části a zbarvením se vryje do paměti každému turistovi.

Projděte si Královskou botanickou zahradou přímo k sídlu vlády. Rozsáhlý park Royal Botanic Gardens se rozkládá hned vedle CBD a přináší vám jedinečné pohledy na pestrobarevné a vzácné květny.

Nevypusťte ze svého plánu ani čínskou čtvrť, kde můžete navštívit čínské restaurace. Projdete se jiným světem. Čínská zahrada je světem klidu. Za vysokou zdí, kterou je areál ohraničen, se nachází mrakodrapy a dálnice. Čeká vás skutečně oáza klidu. Zhlédnete exotické rostliny, krásné vodopády a kameny ve tvaru zvířat.

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy