Panoramatická krajina Bolívie

985572_30124605Krajina v jihozápadní Bolívii je skutečně a doslova halucinogenní. Na své si zde přijdou zejména fotografové, kterým se zalíbí nádherné obrovské velehorské prostory. Tyto krásy neuvidíte nikde jinde. Bolívie srší originalitou a jedinečností. Občas si budete připadat, jak kdyby bylo nebe spíše pod vámi než nad vámi. Jihozápadní část je téměř neosídlená, a přesto nabízí více, než si dokážete představit. Tak neváhejte a vydejte se alespoň čtením do nepoznaných krajů.

Laguny

O faunu není v lagunách nouze, zhlédnete až tisíce plameňáků, avšak flóra je zde velmi vzácná. Zdejší kraj je tímto znakem charakteristický. Trasa se klikatí vysokohorskými planinami a dosahuje výšky až 4 000 metrů nad mořem. Stromů je zde minimum až žádné, vyskytuje se zde pouze sporé a přízemní vegetace. Proto je velmi těžké v těchto oblastech odhadovat vzdálenosti.

Nádherný pohled na Salar de Uyuni, kdy se vám bude zdát, že jsou vrcholy na dosah ruky. V tom případě vás překvapí, že některé z nich dosahují až 5 500 metry nad mořem. Celé putování začíná hned na samotných hranicích Chile a Bolívie, kde se rozkládá Laguna Blanca známá jako Bílé laguny. Jezero představuje úvod do snové krajiny. Jezero je charakteristické nehybnou mělkou hladinou s bílým dnem, ve kterém se odráží mohutná hora rozkládající se na protějším břehu.

Jestliže nemáte na očích sluneční brýle, okolo se nerozhlížejte, protože celý pohled se odehrává v ostrém slunečním svitu. Rozměry krajiny jsou odhaleny malinkými tečkami značící růžové plameňáky, které se brouzdají ve vodě. I přesto že vánek hladinu vody čeří, plameňáci zůstávají.

Laguna Verde

694517_86854400Laguna Verde je nejkrásnější scenérií celé Jižní Ameriky. V překladu to znamená Zelené jezero. V pozadí je ke zhlédnutí impozantní sopka Licancabur. Dokonalá kompozice krajiny dostane každého návštěvníka, ale i diváka fotografií. Voda je matně zelenavá a vulkán v pozadí je ve tvaru téměř pravidelního obřího kužele. K celé kráse přispívá nadmořská výška 4 300 metrů, kdy se vám může lehce zamotat hlava. Od Laguna Verde se budete nořit hlouběji do krajiny, která vám přijde jako z jiné planety. Barevnými pruhy jsou zdobené svahy a drolící se minerály způsobují velké abstraktní obrazy.

Salvador Dalí

Skalní útvary ostrých tvarů Salvador Dalí jsou nevídanou podívanou. Osamocené skalní věže vyvolávají neskutečný dojem. Na první pohled to vypadá, jakoby je tam někdo rozmístil uměle, ale opak je pravdou. Jedná se pouze o hříčku erozních jevů.

Gejzíry

Dále se přesuneme k termálním pramenům a bahenním gejzírům. Termální prameny Chalviri slouží k odpočinku u jezírka s teplou vodou. Máte možnost si vychutnat daleký výhled do otevřené krajiny s panoramatickou lagunou. Bahenný gejzír Sol del Maňana navštivte brzy ráno, protože z bahna v této době uniká vlhké teplo. Začnou se vytvářet mohutná oblaka páry, které prosvítí ranní slunce. Během dne budete obdivovat bahenní vývěry zblízka, ale dbejte na to, abyste v některém z nich nezmizeli.

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy