Letní recepty z kuřecího masa

Červen 29, 2012 by admin  
Sekce Zdraví

1097279_chicken_salad

Horké léto dává chuťovým pohárkům vždycky zabrat. Daleko se odsunou klasická jídla s těžkými omáčkami a recepty na hovězí maso, a přijdou lehké saláty a recepty z kuřecího masa, které nejenže je méně náročné na trávení, ale také se hodí na rychlou a snadnou úpravu. Vyzkoušejte recepty z kuřecího masa, které Vám vyrazí dech, jako tyto těstoviny s kuřecím masem a nivou.

Co budete potřebovat?

2 plátky kuřecího masa, 250 ml smetany, 2-3 porce těstovin, 10dkg nivy nebo jiného plísňového sýra, 1 cibuli a stroužek česneku

Postup přípravy

Nejprve uvařte těstoviny podle návodu. Volte vždy kvalitní těstoviny, které se nerozvažují. Jejich chuť je důležitá i pro celou chuť jídla. Mezitím, co se budou těstoviny vařit, najemno nasekejte cibuli a společně s nakrájeným masem na kostičky a česnekem vše osmahněte na pánvi. Když maso získá barvu ze všech stra,n přidejte smetanu, kterou krátce povařte. Vše pak zasypte nastrouhanou nivou. Za stálého míchání vše vařte dokavaď se sýr zcela nerozpustí. Hotovou směsí přelijte uvařené těstoviny a můžete podávat.

Tento jednoduchý recept můžete připravit během chvilky. Pokud Vám chutnalo, můžete vyzkoušet i další skvělá jídla. Kuřecí maso receptům dodá na lehkosti a je jen na Vás zda využijete omáčky či necháte maso orestovat v podobě plátků.

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy