Piercing spodního rtu způsobuje ztrátu zubů

Červenec 1, 2010 by michalka  
Filed under Piercing

112640_9111Piercingy si v poslední době oblíbilo nejen mnoho žen, ale také mužů. Jedná se o jakýsi trend, který se táhne již řadu let. Piercingy – zdobení těla – jsou staré jako lidstvo samo. Tyto šperky jsou charakteristické zejména pro africké kmeny, které si nejen své uši, ale i ostatní části těla dokážou někdy dost brutálně ozdobit. Člověk si pak jen říká, jak na to může mít sílu. Rozmohl se také trend piercingu do spodního rtu.

Read more

Piercingové šperky

Červen 28, 2010 by michalka  
Filed under Piercing

710323_31777511Jestliže se rozhodnete netradičně ozdobit své tělo, musíte si vybrat také druh piercingu. Při aplikaci šperku se používají různé druhy, které jsou určené do jiné části těla. Jednotlivé šperky se liší tloušťkou, délkou a také materiálem. Piercing je v současné době velkým trendem mezi mladými lidmi, kteří chtějí „vyčnívat z davu“. Některé ozdoby jsou nepatrné k vidění, jiné naopak přitáhnou pozornost. Je pouze na vás, jaký druh piercingu si vyberete. Uvádíme vám zde ty nejpoužívanější druhy.

Read more

Roztahování uší

Červen 25, 2010 by michalka  
Filed under Piercing

209891_5285Mezi mladou generací je velkým trendem takzvané roztahování uší. Když už se rozhodnete pro roztahování uší do určitého průměru, musíte počítat s tím, že vaše uši potom již nebudou jako dříve. Jestliže zvolíte roztažení do jednoho centimetru a míň, je větší pravděpodobnost na uzdravení uší. Každému se hojí rány zcela jinak, a proto nelze přesně říct: „Tobě se to zahojí, tobě ne.“ Každý reaguje jinak na piercingy a tunely také. Jestliže máte v plánu vyzkoušet brutálnější typ tunelů v uších, první si představte, jak asi budete vypadat za 10 až 15 let.

Read more

Co takhle piercing?

Červen 24, 2010 by michalka  
Filed under Piercing

737601_23976636Již vás omrzelo nosit šperky stále na jednom a tom samém místě? Vyzkoušejte ozdobit jinou část svého těla. Máte propíchnuté uši? Také se jedná o určitý druh piercingu, tak proč si nedopřát také nějakou menší ozdobu do nosu, brady či do pupíku. Velmi oblíbeným piercingem se v poslední době stává v jazyku. Je vám k dispozici doslova celé tělo. Jsme na světě pouze jednou, tak do toho. Fantazii se meze nekladou.  Nezáleží na tom, do jaké věkové kategorie patříte. Nezáleží ani na tom, kde pracujete.

Read more

Piercing v jazyku

Červen 1, 2010 by michalka  
Filed under Piercing

615011_50303108V současné době je hitem mít jazyk ozdobený kovovým cvočkem. Odborníci a zejména zubní lékaři před touto módou varují. Piercing vám může způsobit nebezpečné infekce, poruchy řeči, ba dokonce i problémy s dýcháním. Přítomnost lesklého cvočku může být příčinou ulomené části zubu. Ať už máte piercing umístěný kdekoliv na těle, vždy vám může způsobit infekci. Ovšem tato lesklá ozdůbka v jazyku či jinde v ústech je ještě více nebezpečná.

Read more

Piercing

Říjen 11, 2009 by admin  
Filed under Piercing

piercing, jazyka

Slovo piercing je odvozeno z anglického slova pierce, což v překladu do češtiny znamená propíchnout. Piercing tedy představuje propíchnutí určité části těla, respektive kůže, kam je šperk vložen. Historie piercingu má bohatou historii, protože jej v minulosti používali indiáni při rituálech. Avšak ke zdobení se nepoužíval stříbrný či zlatý šperk, ale pouze bambus a jiný přírodní materiál. V současné době se používají šperky z chirurgické oceli, titanu anebo ze zlata. Vše záleží na tom, jak vaše tělo jednotlivé materiály snáší.

Existuje celá řada piercingů a v současné době si jej můžete dát prakticky na jakoukoliv část vašeho těla. Piercingy do nosu mají kořeny až v Indii, kdy ženy věřily, že piercingem v nose bude snadnější porod. Dále existuje piercing do jazyka, brady, rtu, pupíku, ale také hodně lidí preferuje piercing do bradavek. Velmi oblíbené jsou u mladých lidí piercingy do ucha či obočí.

Piercingy mají ještě další rozdělení, jako je například Madonna, kdy je šperk umístěn na straně horního rtu, ale také Septum, což je piercing nosní překážky. Je pouze na vás, který typ piercingu preferujete či po něm toužíte.

Rizika

Musíte však počítat se skutečností, že s piercingem souvisí i celá řada nebezpečí a rizik. Měli byste si dát při piercingu pozor na infekci a také na osobní hygienu. Hlavním a prvním rizikem je získání infekce, která může být pro vás a vaše tělo nebezpečná. Ideálním řešením je si nechat piercing propíchnout ve specializovaném salonu, než si jej zkoušet píchnout doma sami. Zařízení musí být při této činnosti odpovídající hygienickým normám, čímž bude vymezeno riziko infekce. Kromě infekce je také větší hrozbou žloutenka typu B či C anebo HIV. Pokud máte piercing, měli byste dbát také zvýšené hygieny. Piercing bradavek u žen může způsobit ztrátu mlékovodů či jejich částečné poškození. Pokud plánujete piercing jazyka, musíte počítat s tím, že při neodborném provedení můžete přijít o chuťové buňky.

Novinky ze světa módy