Zjizvěte si kůži

Červen 29, 2010 by michalka  
Filed under Tetování

1255795_52550844Tetování je již ohrané, ale i přesto si chcete ozdobit své tělo za každou cenu? Nebaví vás ani piercingy? Vyzkoušejte dekorativní jizvy, které vás jistě nenechají chladnými. Někteří jedinci se odlišují již na první pohled a jiní se pyšní ozdobami v podobě piercingu či tetování přes polovinu zad. Důvody, proč se lidé chtějí lišit svou image, jsou různé. Někdo toto ozdobení vnímá jako zbytečné, jiný to považuje za nezbytný módní doplněk. Kontroverzním tématem je tedy extrémní bodyart, i přesto, že se nejedná o žádnou novinku.

Read more

Přenáší tetování žloutenku?

Červen 25, 2010 by michalka  
Filed under Tetování

844530_31530715Na otázku, zda se žloutenka může přenášet tetováním, existuje jediná odpověď, která zní: „Ano, může.“ Je tomu tak ale vždy? Tetováním je narušován ochranný tělní kryt a jeho aplikace se provádí ostrými předměty, což je dokonalá cesta, jak dostat infekci. Může na vás být přenesena nejen žloutenka typu C, ale také typu B, ba dokonce i vir HIV. Problém, který zajímá mnoho lidí, je, zda se žloutenka běžně přenáší skutečně prostřednictvím tetování. Tady již nedokážeme dát jednoznačnou odpověď.

Read more

Tetování už neletí

Červen 23, 2010 by michalka  
Filed under Tetování

726582_24085246Tetování mělo být nejkrásnější památkou na dovolenou s tím nejúžasnějším chlapem. Avšak prima vzpomínky na skvělou třítýdenní dovolenou u moře vymazaly každodenní hádky s tím „bezva“ mužem a po rozchodu s ním vám zbyl pouze červeno-modrý obrázek na rameni. Přestože jste třeba fanouškem tetováním, motiv, jež jste si v minulosti zvolila, již dávno neletí. Co tedy s tím?

Read more

Chcete se zbavit tetování?

Červen 14, 2010 by michalka  
Filed under Tetování

278225_4232Jistě znáte ten pocit, když chcete být „in“. Necháte si vytetovat malbu na svá záda, ale po několika letech s tím nebudete spokojeni. Samozřejmě tyto případy existují, a není jich málo. Existuje metoda, jak se tetování zbavit, a to je laser. Samozřejmě vám doporučuji si nejdříve rozmyslet tento zákrok, protože tetování již nenavrátíte. Když už se pro trvalé tetování rozhodujete, měli byste si uvědomit, že je to napořád. Ale jak se ho zbavit?
Read more

Tetování henou je nebezpečné

Březen 25, 2010 by michalka  
Filed under Tetování

1000614_95004535Nenechte se zmást, protože na první pohled to nevypadá, ale tetování henou rozhodně není natolik bezpečné, jak si mnozí z vás myslí. Známe, jaká mohou nastat určitá rizika, o nichž jste doposud netušili. V současné době, zejména v létě, mladí lidé preferují malování na kůži henou. Důvodem je, že tetování lze po několika dnech, týdnech či měsících smýt. Hodně lidí si tento druh tetování pořizuje zejména v zahraničí jako suvenýr, ať už v Turecku či na Slovensku. Hena se rozšířila do všech koutů světa.

Read more

Tetování

Říjen 11, 2009 by admin  
Filed under Tetování

tetování, tattosTetování je kresba, při jejíž aplikaci na kůži se používají speciální tetovací jehly s použitím barviva, jenž je nanášeno pod kůži člověka. Jedná se tedy o takzvanou mikro-pigmentovou implantaci. Název pochází z tahitského slova tatu, které v překladu do češtiny znamená vyznačit anebo vrazit. Tetování se rozšířilo po celém světě a dnes je jím zdobeno mnoho lidí, ať mladí či starší. V minulosti bylo tetování přidělováno vězňům.

Existuje několik druhů tetování, a to například stálé tetování, jenž je také pojmenováváno jako permanentní. Před aplikací permanentního tetování byste se měli pořádně rozhodnout, jaký motiv či obrázek chcete, protože jeho odstranění je následně bolestivé a nákladné. Také si pořádně rozmyslete místo, kde by tetování mělo být umístěné, protože v budoucnosti jej nelze změnit. V současnosti můžete mít tetování na jakékoliv části těla, ať už na krku či na zádech anebo na nohách. Tetovat se smí pouze osoby starší 18 let anebo se souhlasem rodičů či zákonného zástupce. Při tetování volte specializovaný tetovací salón, který má dobrou pověst a dbá na hygienické potřeby.

Druhým způsobem tetování je henna neboli dočasné tetování. Jedná se o speciální pastu, která vznikne smícháním kávy, čaje nebo citronové šťávy s cukrem. Tento způsob tetování se stává velmi populárním a vydrží sice jen několik dní či týdnů, ale je bezbolestné, což je pro mnoho lidí výhodou.

Co se týče odstranění, máte možnost si nechat tetování odstranit třemi způsoby. Výběr závisí na druhu a velikosti motivu. Metoda zvaná exciton se používá v případě, kdy je tetování veliké pouze pár centimetrů. Jedná se o jeho vyříznutí a zašití, ale nevýhodou je, že vám po tomto zákroku zůstane jizva. Další způsob odstranění tetování představuje dermabrasion. Při této metodě vám bude tetování vybroušeno a používá se u malých ploch. Velkou nevýhodou je, že vám opět zůstane jizva. Nejvíce používaná metoda odstranění tetování je laser. Pokud vlastníte barevné tetování, půjde vám hůře odstranit než černé. Musíte počítat s 3 až 10 sezeními po 6 až 12 týdnech. Vše však závisí na tom, jak je vaše tetování hluboké.

Novinky ze světa módy