Svatba – přežitek a vyhozené peníze?

Červenec 3, 2010 by michalka  
Filed under Svatba

746498_25111165poslední době to vypadá, že svatbám již odzvonilo, ale proč? Hlavním důvodem je, že lezou hodně do peněz. Je ekonomická krize, jak se o ní mluví po celém světě, a svatba je hlavní položka, na které peníze ušetříme. Nebo máte snad jiný názor? Jakmile si ženy začnou vydělávat na svou existenci samy, nejsou na muži nikterak finančně závislé a nemusí tedy do manželství vstupovat z ekonomických důvodů, proto pro ně mnohdy ztrácí svatba smysl. Romantika svatebního dne není natolik dojímavá jako kdysi a aby spolu dva lidé soužili a měli děti, nepotřebují papír.

Read more

Dokonalá svatba

Červenec 2, 2010 by michalka  
Filed under Svatba

CasamentoKaždý chce, aby svatební den byl ten nejkrásnější v jeho životě. Důležité tedy je, abyste si svatbu přesně naplánovali a správně zorganizovali. Poradíme vám, jak na to. Přípravy na svatbu lze zvládnout během pěti týdnů, avšak někdy nad nimi strávíme i několik měsíců. Záleží to pouze na tom, jak velkou svatbu chystáte a jaké máte o ní představy. Musíte popřemýšlet, kde chcete mít svatební obřad, v jakých prostorách bude slavnost a podobně. Je však známo, že čím dříve začnete svůj velký den plánovat, tím méně kompromisů budete muset dělat. Některá zajímavá místa bývají často obsazena, ale pokud se rozhodnete pro svatbu za měsíc, může to být příjemné zorganizovat ve stylu: „Uvidíme, kde mají volno.“

Read more

Slunce, seno a pár facek

Červen 26, 2010 by michalka  
Filed under Svatba

1224943_84930499Už jsme probrali, zda papír anebo ne. Avšak co vše nastane, když se rozhodnete pro kladnou odpověď? Nastane zmatek, babičky, maminky, tetičky, tatínci, dědečci a strýčkové se zblázní štěstím bez sebe. Začnou nákupy metrových krajek a také tuny mouky pro pečení svatebních koláčů. Všichni si budou přát, abyste na svatbu nezapomněla. Začne se šít a péct, přípravy ženicha, nevěsty a dortů budou na vrcholu.

Read more

Zásnuby a potom svatba? Dnes NE!

Červen 24, 2010 by michalka  
Filed under Svatba

1285379_7165921121. století by se dalo nazvat jako ultra moderní, protože toto století již tradice moc neuctívá. Svatba je nazývána mnohdy jako přežitek a také zbytečný den, protože doba přeje spíše soužití na hromádce. Avšak co si myslíte vy? Je v současné době opravdu málo párů toužících po pohádkové svatbě? Existují ještě muži, kteří se s prstýnkem optají ženy, zda bude jejich? Někteří nevěřícně kroutí hlavou, jiní pokračují ve čtení.

Read more

Svatební přípitek

Červen 23, 2010 by michalka  
Filed under Svatba

1269147_86862548Někomu se poštěstí a má tu čest jít někomu za svědka, když jej ženich či nevěsta o tuto službu požádá. Mnohým lidem se však do této role moc nechce, protože je spojená s mnoha dalšími povinnostmi. První povinností například je postavit se před skupinu lidí a přednést skvělý přípitek nevěstě a ženichovi. Jestliže jdete za svědka, čeká se to právě od vás. Novomanželé předpokládají, že to zvládnete zcela bez chyby a nepokazíte jim jejich velký den. Avšak nevěšte hlavu, není to tak těžké, jak to na první pohled vypadá. Stačí si napsat pouze kvalitní přednes na přípitek, potřebujete pouze dávku kreativity, špetku trpělivosti, píli a také vynalézavost. Už jen skutečnost, že jste byl požádán, abyste šel za svědka, svědčí o tom, že mají o vás novomanželé dobré mínění.

Read more

Co pod svatební šaty? Den D musíte strávit v sexy prádle

Květen 12, 2010 by michalka  
Filed under Svatba

1229214_34248977Ale den D by se neměl nést jen ve znamení krásné róby, důležité je i to, co si nevěsta oblékne pod ni. Nebo následně během svatební noci. Svatební noc i svatební den je něco jedinečného jak v životě ženy, tak i muže. Tak si dopřejte trochu radosti, kupte si nové prádlo, které je součástí celého „rituálu“. Každá žena si jistě vybere svatební šaty z kolekcí, které designéři představili v rámci prezentace kolekcí na rok 2010. Součástí prohlídek v Madridu však bylo i dámské svatební prádlo. Možná se ptáte proč? Dáme vám jednoduchou odpověď.

Read more

Předmanželská smlouva

Březen 11, 2010 by michalka  
Filed under Svatba

1198490_35169802Předmanželská smlouva není v České republice příliš běžné, ale jakmile si přečtete zákonná ustanovení o společném jmění, řeknete si: „A proč vlastně ne?“ Hospodaření ve vaší domácnosti se mohou řídit buď podle zákona anebo podle předběžně sepsané smlouvy. Záleží pouze na manželském páru, jak se dohodne a která z variant bude pro pár sympatičtější a přijatelnější. Přečtěte si článek a posuďte sami, co pro váš budoucí společný život bude vyhovující. Někomu se předmanželská smlouva zalíbí, někdo o ní nechce ani slyšet. Ale chybí jen pár let, než se tento typ smlouvy hojně rozšíří i u nás.

Read more

Příprava na svatbu

Říjen 11, 2009 by admin  
Filed under Svatba

svatební dortAby byla svatba co nejhezčí, měli byste s přípravami začít ihned po skutečnosti, co vás váš protějšek požádá o ruku. Je nezbytné naplánovat vše do detailů, čímž docílíte perfektní a zorganizované svatby, na kterou budete navždy vzpomínat. Důležité je domluvit datum svatby, které je velmi důležité, od něj se pak odvíjí pozvánky. Následně byste měli zorganizovat setkání obou rodin, pokud se ještě neznají. A také byste měli sestavit předběžnou kalkulaci všech výdajů, abyste byli na vše připraveni.

Během následujících pár týdnů či měsíců byste měli vybrat a také rezervovat místo, kde byste si svatbu představovali. Nevěsty si přejí někdy originální svatbu, která se nebude odehrávat v kostele či na radnici. Velmi oblíbená místa jsou například zámky anebo hrady, což je pro každé svatebčany pohádkou. Po svatbě by se měla konat oslava, ale musíte si opět rezervovat hotel anebo restauraci, záleží pouze na vás, které místo preferujete. Po ustanovení místa si sestavte předběžný seznam hostů, který bude velmi důležitý při rozesílání svatebních pozvánek. Jedním z nejvzácnějších okamžiků svatebních příprav je výběr svatebních šatů, které by ženich před svatbou neměl vidět. Vyberte si pro sebe ty nejkrásnější šaty, protože svatba se koná jen jednou za život.

Seznam úkolů

svatební kyticeDo seznamu svatebních úkolů byste si měli zařadit vybrání a pozvání svědků a družby. Dále si domluvte a objednejte svatební vůz na datum svatby a upřesněte si seznam hostů. Ženich by si měl také vybrat oblek s botami a dalšími doplňky. Čím více se svatba blíží, tím více nastává úkolů, mezi které patří snubní prsteny, objednání fotografa, videa, hudby a kadeřnice. Také je důležité objednat svatební kytici a svatební oznámení s pozvánkami ke stolu. Dva měsíce či měsíc před svatbou byste měli začít rozesílat oznámení a začít zařizovat cukroví, svatební koláčky a vybrat menu v příslušné restauraci.

Přípravu svatby nijak nezanedbávejte a sepište i seznam svatebních dárků, což je v současnosti moderní, tím docílíte toho, že se vám nedostanou dva stejné dárky. V den svatby se nechte namalovat od profesionální kosmetičky a nechte se učesat od kadeřnice. Vše bude jedinečné, originální stejně jako celá vaše svatba. Podívejte se na výběr svatebních účesů.

Novinky ze světa módy