Jak na vzteklouna?

Červen 22, 2010 by michalka  
Filed under Děti a rodiče

956246_88279248Jestliže se rozhodnete přečíst všechny knihy o výchově, zaručujeme vám, že to jistě nepomůže. Situace se vyvíjí totiž zcela jinak, než je popsáno v knížkách psychology. Když chtějí děti prosadit své, jsou vynalézavé a za každou cenu chtějí docílit svého. Ženy chodící na kurzy pro rodiče nabízí v klidné atmosféře svému dítěti dvě možnosti: „Chceš si ty kalhoty obléknout sám nebo ti mám pomoct?“ Dítě pouze se vztekem odvětí: „Ne, ne, ne!!! Ty kalhoty ne!“  Přitom sedí nahým zadkem na štiplavém koberci, avšak je to za den už po desáté, začne vám to lézt krkem. Tento vztek dítěte by dovedl k šílenství každou matku.

Read more

To dítě není moje!!!

Červen 21, 2010 by michalka  
Filed under Děti a rodiče

1281125_98861352V praxi se poměrně často vyskytují případy, kdy je v rodném listě dítěte uveden jako otec muž, který se buď za otce nepovažuje či o něm sama matka tvrdí, že biologickým otcem není. Zajímavostí tedy je, že dítě, které má nárok podat žalobu na určení otcovství, nemá naopak nárok podat žalobu na některého z rodičů, že není biologickým rodičem. Otcovství lze určit v případě, že jsou splněný zákonné podmínky a můžete o zjištění otcovství požádat v jakémkoliv věku dítěte.  Existují i případy, že takovou žalobu podalo „dítě“ ve věku šedesáti let.

Read more

Plavání miminek

Červen 2, 2010 by michalka  
Filed under Děti a rodiče

sfPlavání s vašimi nejmenšími ratolestmi má kromě rozvoje motoriky i pozitivní vliv na jejich psychický rozvoj. Pouto mezi matkou a dítětem, pravidla fungování a způsob učení jsou podstatným základem i pro jeho harmonický rozvoj. Voda dokáže naučit matku i dítě dodržovat určitá pravidla, což má později velký vliv při výchově a učení se. Kurzy plavání jsou zaměřeny na správnou motivaci dětí a pokyny jejich pohybu ve vodním prostředí. Pohyb dítěte ve vodě formou hry a drobných pohybových cvičení pod vedením instruktorky posiluje rozvoj psychomotoriky dítěte, přátelství s vodním prostředím a jeho pravidla, upevnění vztahu dítě – zvyšuje obranyschopnost organismu.

Read more

Bít je či nebít?!

Květen 5, 2010 by michalka  
Filed under Děti a rodiče

1207475_11150971Platí v tomto případě pořekadlo škoda rány, která padne vedle? Lze někoho bitím napravit? Děti velmi rády čas od času zkouší, co milovaní rodiče vlastně snesou. Každá máma či táta musejí mnohdy počítat do deseti, aby své dítě, které se v průběhu několika let změnilo z ničeho nic z milovaného chlapečka nebo sladké holčičky v zlobivého „zmetka“, neseřezal jako koně. A někdy tomu bývá tak, že se prostě neudrží…

Read more

Mám tě ráda, když nezlobíš.

Duben 27, 2010 by michalka  
Filed under Děti a rodiče

1251761_20179031„Nechci tě, běž plakat do pokojíčku.“ Tímhle způsobem určitě ne, tvrdí psychologové. Správným řešením je objetí a ne vyhnání. Rodiny důsledkem světové finanční krize mění svou podobu a strukturu a vztahy se díky technickým vymoženostem odosobňují. Neumíme sdílet prožitky, protože se v nejbližším okruhu rodiny chováme odtažitě.

Read more

Děti vs. Sladkosti

Únor 13, 2010 by michalka  
Filed under Děti a rodiče

1139591_16787797Jak je již známo, spojení dětí a sladkostí jde k sobě stejně jako chleba a máslo. Avšak denní konzumace bonbonů a jiných mlsů škodí nejen jejich zdraví. Byl proveden výzkum, který dokazuje, že sladkosti mají přímou souvislost s agresivitou, která se projeví v dospělosti.

Read more

Noční pomočování

Únor 8, 2010 by michalka  
Filed under Děti a rodiče

1185109_64345790U dětí, které dosáhnout věku tří let, se předpokládá, že jsou schopné udržet moč. Avšak z praxe mnoho maminek ví, že tomu tak není. Noční enuréza je mnohdy přehlížena a spousta rodičů považuje pomočování za společenský problém, s nímž se dítě časem vyrovná. Rodiče si nenechávají připustit, že se jedná o diagnózu, jíž by se měli vážněji zabývat.

Read more

Motivace dítěte

Únor 3, 2010 by michalka  
Filed under Děti a rodiče

StudentsMotivace je pro život každého dítěte velmi důležitá, ale pokud jeho motivaci máme ovlivnit, většinou si nevíme rady. Je důležité najít bod, kde začít a pak následně dojít na to, jak. Vaši ratolest je těžké motivovat pro školní práci, aby byl prospěch co nejlepší. Jak tedy docílit toho, aby se váš syn či dcera ráda učila? Je nezbytné vynaložit úsilí k tomu, aby byl dosažen nějaký cíl. Jestliže má dítě nedostatek motivace, bude se u něj projevovat nuda, frustrace, nezájem, lenost a zejména lajdáctví. Jejich úsilí je v mnoha případech směřováno jinam, než by si rodiče přáli.

Read more

Novinky ze světa módy