Milionová Sofia

1233820_85924805Sofia je město mnoha tváří, nabízí směs nového a starého. Můžete navštívit jak starobylé památky, tak i rozsáhlé zelené parky, bulváry či tržitě. Impozantní pohled na architektonické skvosty z doby komunistů. Sofia je taé hlavní město Bulhasrka a ročně sem zavítá tisíce turistů hledající zábavu a památky. Bohatá historie sahající do 8. století před našim letopočtem přináší mnoho překvapení.

Původní jméno hlavního města Bulharska bylo Serdica. Tento název byl odvozen od prvních osadníků, jimiž byl thácký kmen zvaný Serdi. Slované v 7. století město přejmenovali na Sredets, přičemž jméno Sofia pochází nejspíše od názvu antického chrámu – Sveta Sofia. Chrám se stal centrem města, a tomu je tak dodnes.

Samotné centrum nenabízí příliš mnoho zajímavostí, které by vás zaujali na první pohled. Za zmínku však stojí kostel Alexandra Něvského. V okolí budovy je situována také galerie a muzeum. Nevynechejte ani návštěvu Sofijské synagogy, která pochází z přelomu 19. a 20. století. Užijete si pohled na nádherný mosazný svícen, jehož váha dosahuje dvou tun. Nadvládu Turků vám připomene mešita Banja Baši pocházející ze 16. století.

V blízkém okolí Sofie narazíte na klášter Dragalevski manastir. Tuto památku určitě navštivte kolem 15. srpna, kdy si davy poutníků připomínají nanebevzetí Panny Marie. Nádherný komplex tří budov – Bojanský kostel – je budova, jejíž stavba započala v 10. století, přičemž její dokončení se datuje o devět století později. Kostel je také zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO. Bojanský kostel vás naláká na středověké fresky, které zobrazují každodenní život ve středověku.

Tak neváhejte a vydejte se do míst, která netrpí návalem turistů. Objevte nová místa, na která se budete rádi vracet. Sofia je klidné místo, které vám nabídne vše, co hledáte.

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy