Mít pokožku snů zcela bez chloupků?

Květen 23, 2010 by michalka  
Sekce Krása

1195785_17110643Snem snad každé ženy je mít perfektně hladkou pokožku bez chloupků. V současnosti nejúčinnější metodou pro trvalé odstranění nežádoucího ochlupení je laserová epilace. Pokud se rozhodnete pro epilaci laserem, je vhodná co nejméně opálená pokožka. Zároveň je důležité minimálně 6 týdnů před výkonem neodstraňovat chloupky vytrháváním pinzetou, mohou se holit nebo odstraňovat depilačními přípravky jako jsou krémy, pěny a jiné. Na první laserový zákrok by měly být chloupky o délce 0,5 až 1 mm.

Pacienti, u nichž se v minulosti projevil virus herpes simplex, by měli být připraveni na možné projevení se této infekce po zákroku, proto je u nich doporučená i antivirová léčba.

Epilaci je zapotřebí opakovat alespoň 3 – 8krát, ale již po první proceduře dosáhnete hladké pokožky na jeden až dva měsíce. Chloupek, který naroste po laserovém ošetření je kratší, tenčí a slaběji pigmentovaný. V několika případech, v závislosti na individuálních vlastnostech pokožky a ochlupení, může být počet potřebných opakování epilace nižší nebo vyšší. Během jednoho ošetření je laser schopen zasáhnout třetinu chloupků, proto je epilaci nutno opakovat minimálně 3krát, přičemž dosáhnete, že každý chloupek bude zasažen jednou. Laserový paprsek se po průchodu kůží mění na tepelnou energii, a ta disponuje zničujícím účinkem na cibulku a nezpůsobuje další změny v okolní tkáni. Jedná se o bezbolestný zákrok, který trvá 10 minut až 1 hodinu v závislosti na konkrétní partii těla a hustoty ochlupení.

Po epilaci bývá pokožka mírně zarudlá maximálně 2 dny a 2 až 3 týdny se uvolňují devitalizované chloupky, což vytváří dojem rostoucích chloupků, ale nebojte se, devitalizované chloupky během 2 až 3 týdnů spontánně vypadnou. Cena zákroku je různá, liší se partií a rozsáhlostí. Pohybuje se od 1300 do 13 000 korun.

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy