Mýty o antikoncepci

Březen 8, 2010 by michalka  
Sekce Zdraví

440697_63091815Již několik desítek let se spekuluje mezi lidmi, že hormonální antikoncepce negativně ovlivňuje jaterní činnost. Je však toto tvrzení mýtus nebo fakt? V mnoha časopisech si jistě přečtete rady, že by si vaše játra zasloužila detoxikaci od všech jedů včetně hormonů z antikoncepce. Hormonální antikoncepci v současnosti bere téměř každá druhá žena ve věku 15 až 30 klet, která v blízké budoucnosti neplánuje otěhotnění. Jestli se rozhodujete, zda brát antikoncepci či nikoliv, protože se bojíte poškození jater, čtěte dál, ujistíme vás, jaká je skutečnost.

V současné době hormonální antikoncepce ovlivňuje jaterní činnost nepatrně a tato nepatrná snížená funkce se neprojeví ani na jaterních testech. Pilulky tento orgán nijak nezatěžují ani nepoškozují. Mnohem horší vliv mají na játra antibiotika, i přesto že jsou užívána krátce. Důsledkem je zvýšení činnosti jaterních enzymů, které se projeví také na jaterních testech. Proto by měl být váš praktický lékař obezřetný při častém předepisování antibiotik.

Tloustnutí

Mnoho žen má také strach z tloustnutí při užívání hormonální antikoncepce. Jak již bylo řečeno, nepatrné zatížení jaterní činnosti však vede ke zpomalenému metabolismu, čímž je způsobeno spalování méně kalorií a hubnutí je také těžší. Pokud tedy nechcete porušit svůj životní styl, ale i přesto chcete užívat antikoncepci, nabízí se jednoduché řešení – Hormonální antikoncepce obsahující přirozený estrogen. Tím je organismem přijímán identický hormon, který je produkován vaječníky. Tento druh pilulek ovlivňuje jaterní činnost ještě méně a také má menší vliv na tvorbu faktorů, které ovlivňují srážlivost krve.

Pokud se chcete stále cítit dobře, napomůže vám zdravý způsob života. Nadměrné zadržování vody v těle vede k hromadění toxinů a solí v mezibuněčných prostorech. Následně pak mohou ženy pociťovat nadýmání, otoky, bolesti prsů, ale také střevní potíže, bolesti hlavy či přírůstek tělesné hmotnosti. Důležitá je vyvážená strava, která obsahuje dostatek minerálů, vitaminů a také bílkovin, ale naopak méně živočišných tuků a cukru. Doplňujte svou stravu ovocem a zeleninou. Vitamíny působí jako antioxidanty v buňkách a zlepší se váš krevní obraz.

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy