Mýty o vlasech

Květen 26, 2010 by michalka  
Sekce Vlasy

Woman in BlackNaše babičky si mysleli, že časté mytí vlasům škodí, případně je zbytečně promašťuje. I vy jste možná slyšeli, že žehlení vlasům škodí nebo to, abyste se v těhotenství vyhýbali barvě na vlasy. Je tomu opravdu tak? Zjistili jsme, co je pravda a co mýtus.

Fénování a žehlení vlasům škodí

Částečně mýtus.

Fénování nebo žehlení vlasům sice neprospívá, ale pokud používáte kosmetické přípravky vhodné pro tepelnou úpravu, jedná se částečně o mýtus. Proto před tím, než vezmete do ruky žehličku či fén, vetřete si do vlasů přípravek (např. ze značky Loreal, Schwarzkopf či jiné), který je obalí a zabrání poškození či vysychání vašich vlasů. Neméně důležité je používání kvalitní keramické žehličky. Pozor! Vlasy nikdy nežehlete, pokud na nich máte nanesený lak na vlasy.

Barvení a užívání antibiotik nejde dohromady

Pravda.

Pokud užíváte antibiotika, raději s barvením vlasů počkejte. Nejlepší, dokud je nedoužíváte. Někteří odborníci doporučují čekat s barvou týden či dva po užití poslední tablety. Většině žen antibiotika a barva na vlasy nereagují. Občas se však stává, že barva (i když ji máte odzkoušenou) jednoduše „chytí“ jinak než obvykle.

Jsem těhotná, neškodí mi barvení vlasů?

Ne, neškodí.

Zatím žádná studie nepotvrdila, že by barvení vlasů ovlivňovalo ještě nenarozené dítě. Na druhé straně, však vlivem hormonů může barva oxidovat jinak, než jste zvyklá. Proto bych doporučovala v těhotenství používat barevné šampony nebo barvy bez amoniaku. Pokud jste se však rozhodli pro klasickou barvu, nezapomeňte během barvení otevřít okno. Přece jen, vaše ještě nenarozené miminko nemusí dýchat výpary z barev.

Když dám dítěti ostříhat vlasy, budou později hustší

Omyl.

Hustotu vlasů ovlivňuje genetika. Pokud vy i váš partner máte řídké vlasy, pravděpodobně žádné stříhání vašemu děťátku nezajistí hustou hřívu. Stříháním však mohou alespoň trochu zpevnit.

Komentáře

2 Responses to “Mýty o vlasech”
  1. Moonlight napsal:

    Chtěla bych jen upozornit na poslední odstavec (Když dám dítěti ostříhat vlasy, budou později hustší) je to spíše „částečně“ omyl, já jsem jeden z mnoha případů kdy mi ostříhání vlasů ohledně hustoty velmi pomohlo. Moje matka i otec mají řídké vlasy docela dost, já je měla taky, ale pak mi je matka nechala ostříhat a vlasy byly, nejenom hustší, ale pak se zlepšil i jejich celkový vzhled.

  2. Jana napsal:

    Děkuji za návštěvu a pochvalu mého blogu, já koukám co všechno na svých stránkách máš, je to bezvadné tolik informací na jednom místě. Máš skvělé stránky moc se mi líbí.

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy