Noční pomočování

Únor 8, 2010 by michalka  
Sekce Děti a rodiče

1185109_64345790U dětí, které dosáhnout věku tří let, se předpokládá, že jsou schopné udržet moč. Avšak z praxe mnoho maminek ví, že tomu tak není. Noční enuréza je mnohdy přehlížena a spousta rodičů považuje pomočování za společenský problém, s nímž se dítě časem vyrovná. Rodiče si nenechávají připustit, že se jedná o diagnózu, jíž by se měli vážněji zabývat.

I přesto, že enurézy nebývají psychického rázu, mohou být důsledkem psychických problémů. Jedná se o děti, které nemají oporu ve svých maminkách či tatíncích, pociťují nejistotu a nepohodu či méněcennost. Jestliže včas nezasáhne lékař, vede to vše ke studu, sebeobviňování a k traumatům. Ostatní děti se těm, co se pomočují například i ve škole, smějí, což vede ke srážení sebevědomí. Vaše ratolest se tak začne stranit kolektivu, což vede k posmívání až případné šikaně.

Měli byste se svým dítětem, jež má tyto problémy zajít k lékaři co nejdříve. Dětský lékař musí být schopný překonat s dítětem tyto problémy a je třeba se zaměřit na preventivní prohlídky. Pomočování může být i důvodem odkladu školní docházky. Neměli byste tento problém před lékařem zatajovat, protože většina rodičů uvádí, že chtějí odklad z důvodu špatného mluvení, avšak správnou barvu nepřiznají. Zdali nemáte důvěru v dětském lékaři, vyhledejte druhého anebo se obraťte přímo na neurologa. Maminky si většinou připouští, že jejich dítě není dokonalé, v případě, kdy je dítě šikanováno.

Pomočování se dá léčit u dětí s vyšším věkem například sprejem Minirin, jehož používání reguluje časné pomočování. Dítě se pak cítí jistější a zvedne se mu sebevědomí. I přesto, že na povrch nic nedává znát, vevnitř ho jeho problém dusí, což může vést ke zhoršení ve škole či v komunikaci s jeho kamarády. Nečekejte na to, až bude pozdě, zakročte včas, dostaví se rychleji vynikající výsledky.

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy