Okouzlí vás jižní Čechy?

1236344444Když začnete ve městě Protivín, navštívíte Krokodýlí ZOO se Zoologickým muzeem. Toto ZOO je jedinečné v celé Evropě a můžete se kochat 18 druhy krokodýlů. Možná vám přijdou všichni na první pohled stejný, ale při chvilce pozorování spatříte jejich rozdíly. Do ZOO jistě vezměte své děti, které tuto návštěvu jistě ocení a naladěné dobrou náladou nebudou jen děti, ale i vy. Zhlédnete zde největší chovanou skupinu gaviálů sundských. Krokodýlí ZOO je pro vás otevřeno od června do srpna.

Když dojedete do města Hluboká nad Vltavou, vydejte se na zámek Hluboká. Zámek je pohádkové sídlo, kde bylo natáčeno mnoho českých pohádek. Jeho historie sahá do 13. století, kdy byl postaven nejdříve jako strážný hrad. Panovalo zde mnoho významných rodů, například Pernštejnové, kteří založili nedaleký rybník Bezdrev. Bezdrev je druhý největší rybník v České republice a můžete se k němu dostat procházkou malebnou krajinou. Gotický hrad byl přestaven v roce 1563 na renesanční zámek. Zámek je obléhán parkem, jímž se můžete projít a kochat se krásnou přírodou.

Po prohlídce zámku, kdy se dozvíte mnoho informací, můžete zavítat do akvaparku, který je situovaný pod zámkem Hluboká. Zaujme vás určitě nepravidelný tvar bazénu, kterému dominuje 70 metrů dlouhý tobogan. Děti jistě využijí skluzavky, vířivky a protiproudu. Pro menší děti je zde brouzdaliště a také hřiště s houpačkami. Máte možnost koupání zkombinovat sportem a zahrát si volejbal, stolní tenis, bowling, baseball, golf či kuželky. Vše je veřejnosti přístupné. Po strávení příjemného odpočinku se můžete vydat na další prohlídky památek.

Terezino údolí

Do Terezina údolí se musíte vydat jihozápadně od města Nové Hrady. V údolí řeky Stropnice se rozkládá Terezino údolí, kde můžete vidět bývalý krajinářský park pocházející z druhé poloviny 18. století. Máte možnost navštívit mnoho pamětihodností, jako je středověká tvrz Cuknštejn, nebo se můžete při procházce kochat exotickými dřevinami. Do parku vstupujete branou pocházející z roku 1797. Vydat se můžete ke Švýcarskému domu, odkud máte nádherný pohled na město Nové Hrady. V areálu vznikl penzion s lázeňskou restaurací, kde se můžete najíst a občerstvit. Následně se můžete vydat k uměle vytvořenému vodopádu, který je napájen vodou z řeky Stropnice.

Pokud patříte mezi milovníky turistiky, určitě si přijdete na své. Nabízí se vám zde procházka po naučné cestě, kterou projdete během hodiny. Trasa je dlouhá 5 km a je zde 14 zastávek. Tento odpolední výlet je příjemný a dozvíte se mnoho nových informací.

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy