Péče o pleť

Březen 30, 2011 by eliska.z  
Sekce Krása

Chceme-li vypadat stále svěže a mladě, je správná a pravidelná péče o pleť velice důležitá. Důslednost se v tomto případě vyplatí, protože ani kosmetika není všemocná a sebelepší make-up nedokáže zakrýt úplně vše. Pro trvalé zachování mladistvého vzhledu přitom stačí jen několik základních kroků.

1. Čištění pleti
Základem péče o pleť je její čištění, během něhož se odstraní zbytky make-upu a nečistoty, které na pleti ulpěly. Čištění je třeba provádět dvakrát denně, vždy ráno a večer, přípravky vhodnými pro váš typ pleti. K čištění se používá nejčastěji kombinace čistícího pleťového mléka a tonika, kterými prostřednictvím vatových tampónků vyčistíme pleť vždy od středu obličeje k jeho okrajům. Pleťové mléko pleť jemně vyčistí, odstraní make-up a nečistoty. Tonikum pleť dočistí, osvěží, zregeneruje a uzavře póry.

2. Hydratace
Pouhým vyčištěním pleti proces nekončí. Nyní je potřeba dodat pleti potřebnou hydrataci, která ji chrání před nepříznivými vlivy. Pro tento účel jsou pro každý typ pleti dostupné různé hydratační krémy. Ty dodávají pleti vitamíny, minerály a další prospěšné látky. Při nanášení krému bychom neměly zapomenout na oční partie, kde se vrásky často tvoří jako první, a pro které existují speciální oční krémy.

3. Peeling a pleťová maska
Neopomenutelnou součástí péče je peeling, případně pleťová maska. Ten dokáže jemně odstranit odumřelé buňky z pleti a vyčistit póry. Pleť je poté hladká a zářivá. Peeling je nejhodnější na smíšenou a mastnou pleť. Pro suchou a podrážděnou pleť jsou mnohem vhodnější pleťové masky, které jí dodají potřebnou hydrataci a pleť tolik nedráždí. Peeling nebo masku je vhodné aplikovat jednou týdně.

Typy na závěr

  • Při péči o pleť bychom neměli zapomenout na krk a dekolt. I tyto jsou velice citlivé a náchylné k tvorbě vrásek.
  • Nepoužívejte na všechno jeden univerzální krém. Vždy používejte přípravky vyhrazené pro určitou denní a roční dobu, které reflektují momentální potřeby pleti i vlivy okolního prostředí. Obecně se doporučuje používat ucelenou sadu od jedné značky. Jednotlivé přípravky tak totiž na sebe navazují a vzájemně se v péči doplňují.
  • Vyhněte se krémům určeným pro jinou věkovou kategorii, než je ta vaše, protože každý věk má svá specifika a problémy. Používáním nevhodných přípravků můžete svou pleť nenávratně poškodit.

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy