Péče o vlasy

Březen 31, 2011 by eliska.z  
Sekce Účesy

Vlasy jsou neodmyslitelnou součástí vzhledu každého člověka a jednou z možností, jak lze vyjádřit svou individualitu. Výběru zajímavého střihu a co nejlepší barvy se věnuje většina lidí důkladně. Někteří však zapomínají, že vlasy potřebují i péči. Bez správné péče se může lehce stát, že nebude na čem ten vybraný účes udělat. Jak ale jejich kvalitu ovlivnit?

Základní vlastnosti vlasů jsou nám dána geneticky, ale správnou péčí lze docílit toho, že budou naše vlasy zdravé a lesklé.
Jedním ze způsobů, jak zlepšit kvalitu vlasů je vhodná strava. Rozmanitá strava složená s dostatečného množství vitamínů, minerálů a esenciálních mastných kyselin totiž tvoří základ péče o vlasy. Proto je dobré volit jídla bohatá na tyto prvky. Tyto látky doplníte konzumací celozrnného pečiva, ořechů a semínek, ryb, luštěnin, mléčných výrobků a vybraných druhů ovoce zeleniny. Neméně důležité jako správně volená strava je dodržování pravidelného pitného režimu. Jako vhodný doplněk stravy vám poslouží volně dostupné potravinové doplňky podporujících růst a posílení vlasů.

Dalším faktorem ovlivňujícím naše vlasy je jejich správné umývání a používání kvalitní vlasové kosmetiky. Nesprávné umývání a nekvalitní kosmetika představují častou chybu při péči o vlasy, kterou však není složité odstranit. Při samotném umývání vlasů je velmi důležité jejich důkladné proplachování mezi nanášením jednotlivých přípravků – šamponu, balzámu i kondicionéru – i na konci mytí. Nedostatečným vymytím těchto přípravků může dojít k tvorbě lupů nebo se vlasy mohou začít nadměrně mastit. Nebojte se investovat do kvalitních vlasových přípravků, které tyto účinky omezují a které zároveň poskytují vlasové pokožce všechny potřebné živiny. Po umytí se vyvarujte razantního kartáčování a česání. Vlasy pouze jemně osušte ručníkem. Používáte-li fén, vždy dbejte, aby byl fén v dostatečné vzdálenosti od hlavy. Doporučená vzdálenost je alespoň 15 cm.

Kromě vhodné stravy, využívání kvalitní vlasové kosmetiky a správného postupu při mytí vlasů, se zkuste vyvarovat stresu, vyhýbejte se prašným a zakouřeným prostorům a odpočívejte. I to vašim vlasům velice prospěje.

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy