Péče o vlasy

Září 28, 2009 by admin  
Sekce Vlasy

Péče o vlasyVlasy jsou pro každou dívku důležité, aby vypadaly skvěle, je nutná i jejich péče. Péčí vynikne krása vašeho účesu a pravidelnou péčí docílíte pružnosti a neporušenosti vašich vlasů. Je známo, že vlasy rostou 1 – 2 cm za měsíc. Vlasy by se měli kartáčovat každý den, a to od zátylku směrem k čelu. Jedním z parametrů, které je potřeba dodržovat je správný šampon.

Je důležité používat jemný šampon, jehož parametr pH je neutrální, čímž se nepoškozují vlasy a zůstávají lesklé. Vlasy byste měli umývat v závislosti na jejich mastnotě a špinavosti, protože v horkém létě se zamastí častěji než v zimě. Jestliže si umýváte vlasy častěji, je nutné užívat jemných šamponů, které vlasy nenamáhají. I když úplnému poškození nezabráníme, aspoň jej omezíme. Také byste se měli vyhnout užití horké vody při jejich umývání. Šampon byste měli dále volit dle toho, jaký máte typ vlasů. Šampony jsou určeny pro suché, lámavé, mastné či šampony pro barvené vlasy. Dále můžete použít šampon v kombinaci s kondicionérem, který vaše vlasy zjemní, dodává jim lesk a vyživuje vaše vlasy.

Další faktor, který ovlivňuje zdraví vašich vlasů, jsou vlasové balzámy, které jsou určené pro používání po každém umytí vlasů. Balzámy dodají vašim vlasům lesk a také je obalí ochranným filtrem.

Také kartáčování vlasů a užití správného kartáče je důležité pro jejich správnou životnost. Měli byste dát přednost spíše hřebenům a kartáčům, které jsou vyrobeny z přírodních materiálů. Přírodní materiály slouží k tomu, že odsají přebytečnou mastnotu.

199 Jestliže jste zdědili mastné vlasy, nejlepším lékem jsou různé druhy zábalů, o nichž se můžete dočíst různých časopisech. Jedním ze zábalů je žloutkový, kdy smícháte jeden žloutek s lžičkou lihu a lžičkou vody. Tuto směs necháte působit celkem 10 minut a následně ji opláchnete. Tím se zamezí tvorba mazu. Dále si můžete udělat zábal z vaječného bílku či heřmánkového květu.

Jestliže máte naopak suché vlasy, je nejlepší používat šampony, které mají přísadu oleje či vaječného výtažku. Také si můžete udělat olejový zábal, přičemž ohřátý olej vtíráte do pokožky a necháte to působit asi 30 minut, následně hlavu umyjete.

Komentáře

One Response to “Péče o vlasy”
  1. hana tomášová napsal:

    O vlasy si každá musíme pečovat, hlavně s přibývajícím věkem se to na nich projeví. Kvalitní kadeřnictví něco stojí, a vlasy- některé – tuto péči potřebují často. U nás v Liberci je salon Pohoda, teď mají krásné slevy, kterým já neodolám :-) Vouchery opravdu stojí za to, a nebudou věčně :-)

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy