Piercing spodního rtu způsobuje ztrátu zubů

Červenec 1, 2010 by michalka  
Sekce Piercing

112640_9111Piercingy si v poslední době oblíbilo nejen mnoho žen, ale také mužů. Jedná se o jakýsi trend, který se táhne již řadu let. Piercingy – zdobení těla – jsou staré jako lidstvo samo. Tyto šperky jsou charakteristické zejména pro africké kmeny, které si nejen své uši, ale i ostatní části těla dokážou někdy dost brutálně ozdobit. Člověk si pak jen říká, jak na to může mít sílu. Rozmohl se také trend piercingu do spodního rtu.

Jestliže se vám tento druh piercingu líbí, potom pro vás máme jeden zásadní důvod, který vám může vaše sny překazit. Stomatologové pocházející z Německa těmto lidem předpovídají předčasné vypadání zubů, čímž budou mít dříve umělý chrup. Není to zrovna příjemná záležitost, a proto byste si měli rozmyslet, jaké to má pro a proti. Podle stomatologů šperk patologicky působí na dásně, čímž se začnou zuby dříve uvolňovat a nastane předčasné vypadání zubů.

I organizace proDente uvedla, že piercing stahuje dásně směrem dolů, čímž jsou postupně odhalovány krčky zubů. Následně dochází ke zvýšené kazivosti zubu a jeho následovanému vytrhnutí. Je znám i případ, kdy mladý člověk měl piercing v dolním rtu několik málo měsíců a i po tak krátké době mu byly zjištěny v dásních osm milimetrů hluboké váčky, které způsobovaly bolesti. Jakmile se dásně stáhnou ze zubu, ztratí svou přilnavost a kost se začne postupně ztrácet, a tím i zub uvolňovat. Z hlediska vašeho zdraví je to velmi nebezpečné, a proto lékaři nedoporučují tento druh šperku.

Teď však zůstává otázka, jakou část těla si ozdobit? Samozřejmě, že chcete být „IN“, ale varování stomatologů vás odradilo, a proto můžete zvolit jednoduchý piercing do nosu, obočí či jednoduše do ucha. Můžete sáhnout i po odvážnějších druzích piercingů, vše záleží pouze na vás a vaší odvážnosti.

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy