Piercing v jazyku

Červen 1, 2010 by michalka  
Sekce Piercing

615011_50303108V současné době je hitem mít jazyk ozdobený kovovým cvočkem. Odborníci a zejména zubní lékaři před touto módou varují. Piercing vám může způsobit nebezpečné infekce, poruchy řeči, ba dokonce i problémy s dýcháním. Přítomnost lesklého cvočku může být příčinou ulomené části zubu. Ať už máte piercing umístěný kdekoliv na těle, vždy vám může způsobit infekci. Ovšem tato lesklá ozdůbka v jazyku či jinde v ústech je ještě více nebezpečná.

Bakterie vyskytující se pod jazykem se šíří velice rychle. Někdy může jít o extrémní případy, kdy bakterie způsobí i otravu krve. Jestliže si nesterilními nástroji necháte ozdobit tělo piercingem, můžete se nakazit i nebezpečnými infekcemi, mezi které patří zejména virus HIV či žloutenka.

Alergie na kovy

Váš organismus může na kovy, kterým si jazyk necháte ozdobit, zareagovat alergií. Dalším nebezpečným projevem je i možný vznik vnitřních cyst, které ohrožují nejen žilní, ale i nervový systém. Lidé nosící piercing v jazyku ohrožují nejen svá ústa, ale celé tělo, což potvrdil i lékař Geoff Craig. Avšak dnes je jiná doba, a proto bychom měli žít v realitě. Lidé, kteří si nechávají propíchnout jazyk, by se měli nejdříve ujistit, že se jedná o odborný zákrok proveden v nejlepších hygienických podmínkách.

Po piercingovém zákroku, tedy v období, kdy se rána ještě hojí, by si lidé měli dávat pozor při čištění zubů, které by mělo probíhat velmi šetrně, aby se zabránilo infekci jazyka.

Závažné případy? Jen zřídka.

Existují však i případy, kdy piercing způsobil skutečně závažné zdravotní problémy. Ty však naštěstí nejsou příliš časté. Může vám být diagnostikována například Ludwigova angína, která je spojená s velmi bolestivým polykáním. Hnisavý zánět dutiny ústní je sice poměrně vzácné onemocnění, které nereaguje na léčbu antibiotiky. Pak je nutné piercing odoperovat.

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy