Piercing

Říjen 11, 2009 by admin  
Sekce Piercing

piercing, jazyka

Slovo piercing je odvozeno z anglického slova pierce, což v překladu do češtiny znamená propíchnout. Piercing tedy představuje propíchnutí určité části těla, respektive kůže, kam je šperk vložen. Historie piercingu má bohatou historii, protože jej v minulosti používali indiáni při rituálech. Avšak ke zdobení se nepoužíval stříbrný či zlatý šperk, ale pouze bambus a jiný přírodní materiál. V současné době se používají šperky z chirurgické oceli, titanu anebo ze zlata. Vše záleží na tom, jak vaše tělo jednotlivé materiály snáší.

Existuje celá řada piercingů a v současné době si jej můžete dát prakticky na jakoukoliv část vašeho těla. Piercingy do nosu mají kořeny až v Indii, kdy ženy věřily, že piercingem v nose bude snadnější porod. Dále existuje piercing do jazyka, brady, rtu, pupíku, ale také hodně lidí preferuje piercing do bradavek. Velmi oblíbené jsou u mladých lidí piercingy do ucha či obočí.

Piercingy mají ještě další rozdělení, jako je například Madonna, kdy je šperk umístěn na straně horního rtu, ale také Septum, což je piercing nosní překážky. Je pouze na vás, který typ piercingu preferujete či po něm toužíte.

Rizika

Musíte však počítat se skutečností, že s piercingem souvisí i celá řada nebezpečí a rizik. Měli byste si dát při piercingu pozor na infekci a také na osobní hygienu. Hlavním a prvním rizikem je získání infekce, která může být pro vás a vaše tělo nebezpečná. Ideálním řešením je si nechat piercing propíchnout ve specializovaném salonu, než si jej zkoušet píchnout doma sami. Zařízení musí být při této činnosti odpovídající hygienickým normám, čímž bude vymezeno riziko infekce. Kromě infekce je také větší hrozbou žloutenka typu B či C anebo HIV. Pokud máte piercing, měli byste dbát také zvýšené hygieny. Piercing bradavek u žen může způsobit ztrátu mlékovodů či jejich částečné poškození. Pokud plánujete piercing jazyka, musíte počítat s tím, že při neodborném provedení můžete přijít o chuťové buňky.

Komentáře

2 Responses to “Piercing”
  1. Bloody... napsal:

    Pěkné..x) Možná bych vypsala víc o umístění piercingu…mě osobně by to zajímalo..xP Tohle již bohužel znám..x)

  2. Lili napsal:

    Milujeem piercingy !

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy