Piercingové šperky

Červen 28, 2010 by michalka  
Sekce Piercing

710323_31777511Jestliže se rozhodnete netradičně ozdobit své tělo, musíte si vybrat také druh piercingu. Při aplikaci šperku se používají různé druhy, které jsou určené do jiné části těla. Jednotlivé šperky se liší tloušťkou, délkou a také materiálem. Piercing je v současné době velkým trendem mezi mladými lidmi, kteří chtějí „vyčnívat z davu“. Některé ozdoby jsou nepatrné k vidění, jiné naopak přitáhnou pozornost. Je pouze na vás, jaký druh piercingu si vyberete. Uvádíme vám zde ty nejpoužívanější druhy.

Kroužek

Nejčastějším šperkem je snad kroužek, který můžete využít téměř pro jakýkoliv druh piercingu. Prodávají se kroužku jednak s kuličkou, jednak se segmentem, který je zvaný jako hladký kroužek. V anglické terminologii je používáno označení kroužku jako rings.

Činka

Rozšířeným šperkem, jenž se používá jako piercing, je činka. Je ozdobena blyštivými kuličkami a používá se většinou do jazyka, do uší či genitálií. V anglické terminologii se používá označení barbell.

Obočovka neboli banánek

Dalším velmi oblíbeným a rozšířeným šperkem je obočovka, která se nazývá také jako banánek. Jedná se o mírně prohnutou činku, jejíž zakončení tvoří kuličky na závit. V anglické terminologii se používá označení curved barbell anebo bananabell.

Pupíkovka

Další variantou obočovky je takzvaná pupíkovka, což je šperk určený do pupíku. Mladé dívky si tento druh piercingu velmi oblíbily. Od obočovky se liší tím, že je spodní kulička větší než horní. Spodní kulička může být také ozdobena kamínkem či jinou výraznou ozdobou. Tak se upoutá totiž pozornost. V anglické terminologii se používá označení navel barbell.

Špička

Jestliže si chcete dát piercing do horního či dolního rtu, použijete takzvanou špičku, která se v anglické terminologii nazývá labret.

Podkova

Podkova je také velmi oblíbenou ozdobou, která připomíná neuzavřený kroužek ve tvaru podkovy. Jeho závity mohou být zdobeny kuličkami či hroty. V anglické terminologii se používá označení circular barbell.

Mikrodermál

Jedná se o obvykle titanový šperk, který je složen ze dvou částí. Obě části jsou spojené jedním závitem. Spodní část je plochá a implantuje se malým otvorem pod kůži a horní část jde vidět na kůži a je nejčastěji zakončena kuličkou či kamínkem. V anglické terminologii se používá označení dermal anchor.

Falešný piercing

Jedná se o druh náušnice, která se používá k ozdobení ucha. Piercing je aplikován do ušní dírky o standardním průměru, avšak vizuálně to vypadá, jako byste měli ucho zdobené piercingem typu plug neboli tunel. V anglické terminologii se používá označení fake plug.

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy