Pohybová aktivita

Květen 14, 2010 by michalka  
Sekce Zdraví

1253140_89205175Váhu si musí každý hlídat sám. Místo toho, abyste se vážili a porovnávali s tabulkami nebo s přáteli, podívejte se na sebe do zrcadla. A co hlavní, pozorujte příjem a vydání kalorií a naučte se analyzovat, co jíte, abyste jedli vyváženou stravu.

S nikým se neporovnávejte, protože každý má jiný metabolismus

Jestliže začnete přibírat, podívejte se, co se děje s vaší tzv. rovnicí. Co se pravděpodobně stalo, je, že jste přijali více, než jste vydali. Jak se to stalo? Přijdete na dvě příčiny: 1) začali jste více jíst a nebo 2) snížili jste si svoji tělesnou aktivitu. Jestliže jste z nějakého důvodu přestali plavat, hrát tenis, chodit cvičit, lyžovat, hrát fotbal, volejbal nebo jezdit na kole, musíte také přestat jíst stejné porce, na které jste byli zvyklí.

Musíte vyrovnat svou rovnici

Naštěstí opak je pravdou, a tak když pracujete nebo cvičíte jako kůň, můžete jíst jako kůň, říkají Američané. Ale i při tomto pořekadle si je třeba uvědomit, že koně jedí seno, trávu, oves a ne řízky, vepřovku, svíčkovou a dorty.

To nejhorší, co můžete udělat, je přestat cvičit

Zdravá strava a všechny vitamíny a minerály světa vám nejsou nic platné bez dostatečného cvičení. Aby jídlo mohlo být správně stráveno a zužitkováno, potřebujete cvičit. Život bez pohybu má také negativní vliv na nervovou a mozkovou činnost, na trávicí a vstřebávací procesy, na imunitní systém, žlázy s vnitřní sekrecí, na lymfatickou činnost, krevní oběh a na buněčný metabolismus. Cvičení zvyšuje příjem kyslíku, té nejpotřebnější výživy mozku a celého těla. Nedostatek kyslíku má za následek, že jsme bledí, malátní a unavení. Cvičení se musí stát součástí vašeho života a musí být denně na programu, právě tak jako mytí, čištění zubů a ostatní hygienické úkony. Na cvičení si musíte udělat čas. Když začnete vynechávat, protože si najdete výmluvu, nikdy se nikam nedostanete. Jedinou věc, které docílíte, budou stále bolavé svaly.

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy