Popraskané rty

Březen 24, 2010 by michalka  
Sekce Krása

1109104_65329151Jemná kůže, která pokrývá vaše rty, lehce popraská a následně je náchylná na bakteriální infekce, které nám denně hrozí. Rty jsou citlivé za každého počasí a bakteriím nevadí vítr, chlad, slunce, mořská ani chlorovaná voda. Vždy budou vaše rty vysušeny, a následně vzniknou na kůžičce nepříjemné praskliny, které nevypadají dobře, a občas hodně bolí. Mnoho žen je však vybaveno balzámem na rty, který obsahuje složky pocházející z ropy, a to například minerální oleje.

Minerální oleje přináší mastnotu a hydrataci, ale jelikož kůže na rtech není schopna kvůli velikosti jejich molekul je absorbovat, vysušené a popraskané rty nejsou balzámy nijak vyléčeny. Pouze krátkodobé zvlhčení rtů vám uleví od nepříjemného pocitu. Balzámy léčí rty pouze na povrchu a tvoří nepropustnou bariéru, jež mnohdy vede k ucpání kůže a následnému opětovnému popraskání.

Místo utrácení peněz za tyčinky na rty se poohlédněte po přírodních zvláčňujících látkách, mezi které patří například shea bitter, včelí vosk, sladký mandlový olej, jojobový olej či olej z konopných semínek. Tyto látky mají vlastnost prostupovat do kůže. Jestliže jste tedy náchylní na popraskání rtů, vyhledejte tyčinky s antibakteriálními esenciálními oleji, jako je máta či rozmarýn. Vyvarujte se kafru, protože mnohdy rty začne naopak vysušovat. Aloe vera rty zvláčňuje a mentol mírní případné bolesti.

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy