Příznaky po porodu

Únor 11, 2010 by michalka  
Sekce Těhotenství

1185109_64345790Porod je důležitou etapou u každé ženy. Avšak porod může být doprovázen mnoha starostmi a bolestmi. Po narození dítěte se mohou objevit varovné příznaky, které značí, že byste se měli ihned vydat ke svému gynekologovi. V některých případech se může totiž jednat o velmi vážné poporodní komplikace.

Jakmile se u vás začne projevovat bolest a otok jednoho lýtka, hrozí hluboká žilní trombóza. Příčinou trombózy může být zvýšená krevní srážlivost, zpomalení krevního toku či poškození cévní stěny. Dalším rizikem může být silné krvácení z rodidel s odchodem světlé krve, což je způsobeno zadržením části placenty v těle nebo nitroděložní infekcí. V obou případech byste se ihned měli vydat ke svému lékaři. Nic neodkládejte, protože se váš zdravotní stav může zhoršit.

Dalším varovným příznakem se v mnoha případech stává bolest v břiše nebo v oblasti hráze, která je doprovázena silným výtokem a mnohdy i teplotami. Většinou se jedná o zánět v děloze nebo v tkáni hráze. S horečkou se může objevit i napjatá a zarudlá kůže na prsu, která vede k abscesu prsu. Močová infekce je příčinou pálení při močení a také v případě, že jste nuceni velmi často močit.

V horších případech se u maminek po porodu může objevit plicní embolie, která se projeví při zanesení krevní sraženiny do plic. Pocítíte ji náhlým vzniknutím dušnosti se silnými bolestmi na hrudníku. Pokud jste rodila poprvé, můžete pociťovat hluboké deprese, které vedou k zanedbávání dítěte.

Ať už se u vás objeví sebemenší příznak, který se stane nepříjemným pro každodenní činnosti, ihned se vydejte ke gynekologovi, ať s léčbou začnete co nejdříve. Jakmile se k němu dostavíte později, nastanou větší komplikace.

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy