Proč jsem nezhubla?

Květen 10, 2010 by michalka  
Sekce Krása

1262463_51886735Zkoušíte již několik měsíců bojovat se svou váhou, chcete si zlepšit postavu a měníte svůj životní styl? Přesto se vám však nedaří tak, jak byste chtěli? Máme pro vás pět zákadních bodů, které vám pomohou v úspěšném hubnutí, pak se můžete chlubit svou krásnou postavou.

1. Řešíte svou váhu

Váha není jediným měřítkem hubnutí, protože prostřednictvím váhy nezjistíte, co se s tělem děje. Pokud intenzivně a pravidelně cvičíte, přibývá na těle svalová hmota, která také přidává na váze. Možná spalujete tuk z problematických míst, ale svalová hmota a její váha se vám nezmění. Proto se važte jednou až dvakrát měsíčně a měřte se také metrem na různých místech těla. Pozorujte celkový vzhled postavy, která se vám začne postupně měnit a své tuky změníte na svalovou hmotu ve fitness centru. Existují i váhy, které dokážou změřit poměr tuku v těle, ale jedná se pouze o informativní údaj.

2. Hladovění

Měli byste jíst pravidelně po 3 až 4 hodinách. Jídlo si musíte udělat dříve, než začnete mít hlad, čímž se vám začnou ukládat zásoby. Takže se prakticky musíte někdy do jídla nutit, ale je to správně. Naposledy konzumujte jídlo asi tři hodiny před spaním.

3. Absence svalů

Jestliže máte nějaké to kilo navíc, je to důsledkem zpomaleného metabolismu. Rozděluje se aktivní a pasivní energie. Ta aktivní se ukládá ve svalech, ale pasivní v tucích. Jestliže chcete docílit spalování tuků, musíte si budovat svalovou hmotu. Řešením je pravidelné cvičení alespoň jednou týdně.

4. Cvičíte krátce

Cvičení je pro váš organismus velmi prospěšné. Jestliže však chcete zhubnout, musíte cvičit déle než jen deset minut. Tělo začíná tuky spalovat až po třiceti minutách intenzivního cvičení.

5. Nespíte

Spánek je také faktorem, který ovlivňuje hubnutí. Tělo potřebuje regeneraci, a proto je zdravé spát déle jak sedm hodin. Jak se říká: „Čím více, tím lépe.“ Kvůli nedostatku spánku vám může narůst hladina hormonů, které regulují chutě. Čím méně si dopřejete spánku, tím větší budete mít hlad.

Přidejte vlastní komentář

Zde můžete přidat vlastní názor k dánému článku.

Novinky ze světa módy